Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4854
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Dotacja na ekowarsztaty

Piątek, 23 lipca 2021, 8:02
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Dotacja na ekowarsztaty
Fot. użyczone
Nieformalna, trzyosobowa grupa mieszkanek Janowic Wielkich pod nazwą „Aktywne Janowice” wzięła udział w konkursie pt. Dolnośląskie Małe Granty zorganizowanym przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych i otrzymała dotację na projekt „Naturalnie, w harmonii z naturą”.

Dzięki tej dotacji grupa 40 dzieci i młodzieży z gminy Janowice Wielkie korzystających ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” weźmie udział w cyklu warsztatów i akcji z różnych zakresów ekologii - od sprzątania szlaków poprzez rozpoznawanie jadalnych, dziko rosnących roślin, uprawę warzyw, do wytwarzania przez siebie zdrowego, ekologicznego jedzenia.

Zajęcia będą prowadzone w atrakcyjnej, warsztatowej formie, a ich uczestnicy rozwiną swoją wiedzę i postawy proekologiczne. Nauczą się w praktyce, jak wiele od nas zależy i jak nasze wybory wpływają na środowisko - mówi liderka grupy „Aktywne Janowice” Krystyna Pisarska. - Dzieci rozwiną także umiejętności przygotowywania zdrowych potraw z lokalnych produktów. Na spotkaniu finałowym odbędzie się podsumowanie projektu i wręczenie uczestnikom ekologicznych upominków - dodaje K. Pisarska.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
970
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group