Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2834
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dostarczają paczki z Opłatkiem Maltańskim

Czwartek, 10 grudnia 2020, 14:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dostarczają paczki z Opłatkiem Maltańskim
Fot. Przemek Kaczałko
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy wsparciu Straży Miejskiej w Jeleniej Górze rozwozi paczki z Opłatkiem Maltańskim, które trafiają do najbardziej potrzebujących. Z uwagi na stan epidemii nie można zorganizować tradycyjnej kolacji w Pałacu Staniszów, ale nie zapomniano o osobach samotnych i niepełnosprawnych.

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod patronatem honorowym ks. kardynała Franciszka Macharskiego, ks. kardynała Stanisława Dziwisza oraz ks. kardynała Kazimierza Nycza. Akcja skierowana jest do osób potrzebujących, samotnych, niepełnosprawnych, które z uwagi na swoją sytuację społeczną i ekonomiczną wymagają wsparcia w przezwyciężeniu własnych problemów. Działania w roku bieżącym będą się opierały na wsparciu materialnym w postaci paczek świątecznych, w myśl idei świątecznej pomocy potrzebującym - podkreślają organizatorzy.

Z uwagi na czas pandemii tegoroczny Opłatek Maltański jest szczególny. Są to osoby, które nie wychodzą z domu, mają ograniczone kontakty społeczne - dlatego ważne jest, aby im pokazać, że nie zostały zapomniane. Paczki sprawiają im ogromną radość, a nawet łzy szczęścia - powiedziała Agnieszka Zakrocka, kierowniczka działu pomocy środowiskowej MOPS Jelenia Góra. - Corocznie była to kolacja wigilijna przy zastawionym stole w Pałacu Staniszów, ale w tym roku z uwagi na pandemię nie możemy tego zorganizować w takiej formie - dodała A. Zakrocka.

Akcja obejmuje wsparcie 60 osób korzystających z pomocy MOPS w Jeleniej Górze oraz 15 z GOPS w Podgórzynie. Opłatek Maltański organizowany jest w 25 lokalizacjach w Polsce i 1 w Londynie.

W paczkach znajdują się artykuły żywnościowe, kawa, herbata, słodycze, akcenty świąteczne - w tym opłatek, a także zestaw ręczników - powiedziała Ewa Saran z jeleniogórskiego MOPS-u. - Ludzie są wzruszeni, nie kryją radości, że ktoś o nich pamięta - dodała E. Saran.

Mieszkańcom Jeleniej Góry paczki rozwożone są w dniach 8-10 grudnia przez pracowników socjalnych oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Jestem w ciężkiej sytuacji i jestem bardzo wdzięczny za paczkę - wyznał Leszek Sysek, który marzy o rodzinnym spędzeniu świąt.

Patronat honorowy nad akcją obejmie ks. biskup Zbigniew Kiernikowski, Jerzy Baehr - Prezydent Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Jerzy Łużniak - prezydent Jeleniej Góry. Partnerami akcji są państwo Agata i Wacław Dzido oraz Straż Miejska w Jeleniej Górze. Wkład do paczek ufundowali: Rotary Club Jelenia Góra, Jeronimo Martins, Hotel Gołębiewski, Sopp Polska sp. z o.o. w Kamiennej Górze oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group