Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8137
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dostali klucze do bram sukcesu

Piątek, 17 września 2010, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 7:34
Autor: KO
JELENIA GÓRA: Dostali klucze do bram sukcesu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Statuetki ważące ponad osiem kilogramów odebrali w czwartek w Świdnicy prezes Ryszard Grot z firmy Simet SA, przedstawiciele bolesławieckiego Polskiego Czerwonego Krzyża, Marian Piasecki – twórca Parku Miniatur Dolnego Śląska oraz Maja Włoszczowska. Z regionu jeleniogórskiego do Dolnośląskich Kluczy Sukcesu nominowanych było więcej, m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM–Zbliżenia.

Dolnośląskie Klucze Sukcesu zostały wręczone po raz czternasty przez kapitułę wyłonioną przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Według organizatorów jest to najwyższe regionalne wyróżnienie cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych województwa. Największą osobowością w promocji regionu został obwołany Marek Staffa, autor książki „Karkonosze” z serii „A to Polska właśnie” oraz redaktor i współautor „Słownika geografii turystycznej Sudetów”.

W kategorii: dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi nagrodzona została jeleniogórska firma Simet, która zatrudnia ponad czterysta osób i jest największym w regionie zakładem pracy chronionej. – Bardzo dziękuję szanownej kapitule – powiedział prezes Ryszard Grot odbierając nagrodę. – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, które firmie Simet przypadło w czterdziestolecie istnienia. To jakby zwieńczenie czterdziestu lat i tego, że firma odniosła sukces.

Jeleniogórskie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przegrało z PKK Bolesławiec, a festiwal Zoom-Zbliżenia – z inicjatywą „Noce Kościołów”. Za to nagrodzony został Park Miniatur Dolnego Śląska, a jego twórca, Marian Piasecki, dziękował swoim inżynierom. Parkowi uległ jeleniogórski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, który także znalazł się w elicie nominowanych.

Specjalne wyróżnienie otrzymała za wicemistrzostwo olimpijskie i mistrzostwo świata Maja Włoszczowska, którą przedstawiono jako „rowerowego ambasadora Jeleniej Góry”. Na scenie ze sportsmenką był prezydent miasta, Marek Obrębalski, któremu kolarka podziękowała za nominację. - Mam nadzieję, że swoimi sukcesami też przyczyniam się do promocji Dolnego Śląska – powiedziała Maja Włoszczowska.

Więcej na temat gali w Świdnicy i fotoreportaż z uroczystości: na naszym bliźniaczym portalu Świdniczka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1291
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group