• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 18:49
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 5999
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dostali klucze do bram sukcesu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 17 września 2010, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 7:34
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Statuetki ważące ponad osiem kilogramów odebrali w czwartek w Świdnicy prezes Ryszard Grot z firmy Simet SA, przedstawiciele bolesławieckiego Polskiego Czerwonego Krzyża, Marian Piasecki – twórca Parku Miniatur Dolnego Śląska oraz Maja Włoszczowska. Z regionu jeleniogórskiego do Dolnośląskich Kluczy Sukcesu nominowanych było więcej, m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM–Zbliżenia.

Dolnośląskie Klucze Sukcesu zostały wręczone po raz czternasty przez kapitułę wyłonioną przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Według organizatorów jest to najwyższe regionalne wyróżnienie cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych województwa. Największą osobowością w promocji regionu został obwołany Marek Staffa, autor książki „Karkonosze” z serii „A to Polska właśnie” oraz redaktor i współautor „Słownika geografii turystycznej Sudetów”.

W kategorii: dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi nagrodzona została jeleniogórska firma Simet, która zatrudnia ponad czterysta osób i jest największym w regionie zakładem pracy chronionej. – Bardzo dziękuję szanownej kapitule – powiedział prezes Ryszard Grot odbierając nagrodę. – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, które firmie Simet przypadło w czterdziestolecie istnienia. To jakby zwieńczenie czterdziestu lat i tego, że firma odniosła sukces.

Jeleniogórskie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przegrało z PKK Bolesławiec, a festiwal Zoom-Zbliżenia – z inicjatywą „Noce Kościołów”. Za to nagrodzony został Park Miniatur Dolnego Śląska, a jego twórca, Marian Piasecki, dziękował swoim inżynierom. Parkowi uległ jeleniogórski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, który także znalazł się w elicie nominowanych.

Specjalne wyróżnienie otrzymała za wicemistrzostwo olimpijskie i mistrzostwo świata Maja Włoszczowska, którą przedstawiono jako „rowerowego ambasadora Jeleniej Góry”. Na scenie ze sportsmenką był prezydent miasta, Marek Obrębalski, któremu kolarka podziękowała za nominację. - Mam nadzieję, że swoimi sukcesami też przyczyniam się do promocji Dolnego Śląska – powiedziała Maja Włoszczowska.

Więcej na temat gali w Świdnicy i fotoreportaż z uroczystości: na naszym bliźniaczym portalu Świdniczka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Gap'a 17-09-2010 8:36
SERDECZNE GRATULACJE DLA SIMETU! BRAWO!
~;-) 17-09-2010 8:38
a na coz ten pan obok Obrebalskiego ta zerka?
Piipi Jelonkowa 17-09-2010 10:08
~Kobiety z .. tymi kluczami i różami wyglądają ..jak męczenice !
~olo 17-09-2010 11:06
To teraz tylko czekać na kontrolę z fiskusa
~AndrzejM 17-09-2010 11:39
Z regionu jeleniogórskiego jedną z czterech nominacji Kapituły otrzymał także Oddział PTTK "Sudety Zachodnie", który przegrał jednak w swojej kategorii z kowarskim Parkiem Miniatur Mariana Piaseckiego. Dziękujemy Miastu Jelnia Góra za zgłoszenie naszego Oddziału do konkursu, a działaczom PTTK za społeczną pracę dla innych. Andrzej Mateusiak
~świadek 17-09-2010 16:25
Wszystko rozumiem, albo mi się tylko tak wydaje :Statuetki ważące ponad osiem kilogramów odebrali ....... " czy ktoś w krótki ale sensowny sposób potrafiłby mi wyjaśnić co ma co ma waga statuetek do rangi wyróżnienia ? Czy osiem kilogramów to za dużo czy może za mało ? Swoją drogą, to jedna statuetka ważyła ponad osiem, czy to łączna waga statuetek ? Jeżeli te statuetki ze złota, czy może z innego cennego kruszcu były, to nieźle obdarowani się obłowili. A może na wagę statuetek zwrócił Uwagę były zbieracz złomu ?
Piipi Jelonkowa 17-09-2010 22:20
..do - [~Świadek ..] ..też byłam zaskoczona ciężarem tej .. nagrody ! ~Chyba,że to będzie można *kluczykiem wystraszyc ...konkurenta !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group