• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 22:32
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 7546
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Doroczna wystawa w JTF

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 grudnia 2014, 18:27
Aktualizacja: 18:30
Autor: Manu
Fot. BM
Już od ubiegłego czwartku (11.12) w Galerii “Focus” Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego możemy oglądać Doroczną Wystawę 2014. Owoc i zarazem podsumowanie rocznej pracy członków JTF będą dostępne dla zwiedzających do 7 stycznia 2015.

- Na wystawie prezentujemy prace wykonane w różnych technikach, zapisane na różnorodnych materiałach, będące realizacjami zaliczanymi do wielu gatunków fotografii – mówi v-ce prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i fotograf freelancer Henryk Piotr Garbat.

Prezentowana w przestrzeni Galerii “Focus” Doroczna Wystawa JTF to dla części osób debiut - pierwsza w życiu publiczna prezentacja prac i pierwsze spotkanie z żywą publicznością, komentarzami i ocenami.

- Każdy z członków ma prawo zaprezentować się wybranymi przez siebie pracami. Nie ograniczamy kreatywności poprzez narzucanie określonych technik, tematów czy gatunków – informuje Jan Foremny, który jest nieprzerwanie w JTF od 1975 r. - Cieszymy się bogactwem zapisanych na materiale światłoczułym wizji świata, jakie prezentują na fotografiach eksponowanych w Galerii. I jak co rok – odczuwamy dumę z ich dokonań – dodaje.

- Nasze spotkania oparte są na wspólnym analizowaniu obrazu pod okiem doświadczonych fotografów – opowiada Henryk Piotr Garbat. - Fotografia to nie tylko zatrzymywanie chwil, ani czysta kreacja. Fotografia jest przede wszystkim rozmową pomiędzy autorem a widzem. W końcu nie tworzymy zdjęć do szuflady. Chcemy pokazywać je publiczności, wywrzeć na niej określone wrażenie, słowem w sposób świadomy przekazujemy własną wizję świata, indywidualny komentarz do zdarzeń - dodaje.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Ławki Niepodległości są dobrym pomysłem?

Oddanych
głosów
786
Tak
16%
Nie
77%
Nie wiem
7%
Głos ulicy
Czy WOŚP ma sens?  
TV Dami
Serwis Informacyjny Telewizji DAMI Jelenia Góra z 22.01.2019 r.  
Miej świadomość
Jak zasnąć w 2 minuty według amerykańskiej marynarki wojennej?  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Nabór do Miejskiej Rady Seniorów  
Aktualności
Z. Frączkiewicz ze stauetką "Ducha Gór"  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group