Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2522
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

Wtorek, 5 listopada 2013, 14:45
Aktualizacja: 14:48
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
Fot. użyczone
Już 16 listopada w hali przy ul. Złotniczej odbędzie się charytatywna gala sportów walki „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” organizowana przez Stowarzyszenie Red Fighters z Jeleniej Góry. Cały dochód zasili konto Państwa Witkowskich z naszego miasta.

Rodzina Witkowskich cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę - ataksję móżdżkowo-rdzeniową. Jest to postępująca choroba genetyczna, objawiająca się przede wszystkim zaburzeniami równowagi i dysartrią (niewyraźną mową), dlatego chorzy są często odbierani jako osoby nietrzeźwe. W ostatnim stadium osoby cierpiące na ataksję są całkowicie sparaliżowane i zdane na pomoc innych. W tym ostatnim stadium choroby znajduje się Pan Wiesław poruszający się obecnie na wózku inwalidzkim. U dwójki jego dzieci – Piotra (23 l.) i Marleny (21 l.) również stwierdzono tę nieuleczalną genetyczną chorobę. Objawy są szczególnie nasilone u córki. Jedynym sposobem na powstrzymanie postępu tej choroby jest wyjazd do Chin lub Indii, gdzie zostanie wykonany zabieg wszczepienia komórek macierzystych. Koszt takiego wyjazdu to około 200 tysięcy złotych.

Rodzina od kilku miesięcy wytrwale zbiera środki finansowe na ten cel. Dzięki rzeszy darczyńców, wsparciu ogólnopolskich mediów i wielu organizacjom udało się zebrać już 150 000 PLN. Jak łatwo policzyć brakuje 50 tysięcy.

Pomocy rodzinie podjął się Bartosz Kamuda – prezes Red Fighters, który z myślą o nich organizuje charytatywną galę boksu (16 listopada od 17:00 do 22:00). Już teraz trwa zbiórka publiczna, z której cały dochód również będzie przeznaczony dla Państwa Witkowskich.

W związku z tym właśnie w tym momencie potrzebne jest zaangażowanie nas mieszkańców Jeleniej Góry. W chwili obecnej trwa zbiórka publiczna, każdy z nas może wrzucić pieniądze do puszki bądź wpłacić je na konto.

Idea akcji jest prosta. Składa się z 4 kroków i ma na celu stworzenie HONOROWEJ GRUPY WSPARCIA:

KROK 1: Każda instytucja/organizacja chcąca wesprzeć Państwa Witkowskich zgłasza się do all-ternatywy – Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży pod numerem tel: 727-942-942.

KROK 2: Po zgłoszeniu i jego weryfikacji instytucja/organizacja zbiera pieniądze na swoim terenie (w tym celu można poprosić o przyjazd wolontariusza, można skorzystać z puszek kwestorskich).

KROK 3: Robimy zdjęcia dokumentujące zbiórkę i przesyłamy je na adres mailowy allternatywa.jgora@gmail.com. Zdjęcia umieszczane są na portalu Jelonka.com oraz na facebookowym fanpage’u, a organizacja tym samym dołącza do HONOROWEJ GRUPY WSPARCIA.

KROK 4: Zebrane pieniądze są protokolarnie liczone i przekazywane na konto Państwa Witkowskich.

Włączmy się i pomóżmy zebrać brakujące 50 000 PLN.

Rodzinę Witkowskich można wesprzeć wpłacając pieniądze na poniższy numer konta:
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

(Red Fighters)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group