Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5645
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Doping bez krwi i drastycznych obrazków

Czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2008, 21:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Doping bez krwi i drastycznych obrazków
Fot. TEJO
Telewizja TVN nada w czwartek w wiadomościach o godzinie 19 zapowiedź piłkarskiego happeningu zorganizowanego przez młodych jeleniogórzan w niedzielę. Atmosfera przed meczem Polska – Niemcy robi się coraz bardziej gorąca.

– Chcemy pokojowej zabawy, a nie krwi i drastycznych obrazków – mówi Oliwer Kubicki, szef Klubu Młodej Prawicy i współorganizator niedzielnego wydarzenia, które jest pomysłem Rady Młodych Wspólnego Miasta.

Dzisiejsza emisja TVN będzie częścią materiału nawiązującego o czwartkowej okładki SuperEkspresu. Bulwarówka pokazała na niej trenera Leo Beenhakkera z głowami Michaela Ballacka oraz trenera Jogiego Loewa. – Nie chcemy iść tym śladem – mówi Oliwer Kubicki.

W Niemczech już mocno skrytykowano medialną nagonkę Polaków przeciwko sąsiadom zza Odry i zza Nysy. Tymczasem jeleniogórska propozycja trafi na czołówki największego kanału informacyjnego TVN Fakty. O godz. 19 jeleniogórski Rynek i chłopców, którzy będą strzelać do bramki bronionej przez wyciętego z papieru niemieckiego bramkarza, zobaczymy na ekranach telewizorów. Początek imprezy w niedzielę o godz. 16.

Kręceniu programu TVN przyglądała się niemiecka wycieczka. Goście zza Nysy śmieli się na widok karykaturalnej postaci swojego goalkippera. Ale nie było złośliwych docinków ani komentarzy.

Tymczasem Jelenią Górę już ogarnia euromania. Białoczerwonymi flagami przyozdobione są okna. Kierowcy nakładają chorągiewki na anteny. Nawet obsługa lokali ubiera się w stroje narodowej reprezentacji. Zwiększony ruch jest także u dealerów dekoderów Polsatu. Publiczna telewizja nie pokaże bowiem realacji ze stadionów w Austrii i Szwajcarii. Spore zainteresowanie jest zbiorowym oglądaniem meczów w pubach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group