Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3726
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Donos na policję

Czwartek, 28 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Anonimowe doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez niektórych stróżów prawa regionu jeleniogórskiego zamieścił na swojej stronie internetowej Komitet Obrony Policjantów.

Pismo zostało także przekazane ministrowi sprawiedliwości prokuratorowi generalnemu oraz komendantowi głównemu policji.
Rzecz tyczy, między innymi, zawyżania policyjnych statystyk w celu otrzymania przez wyższych rangą policjantów stosownych nagród.

Autorzy listu, przedstawiający się jako „uczciwi policjanci”, przytaczają na przykład, kwalifikowanie kradzieży zgłoszonych przez pracowników marketów, jako przestępstwa wykryte przez policję. Tymczasem te zdarzenia są wykrywane przez ochroniarzy i jedynie przekazywane policjantom.

Są też poważniejsze zarzuty: zaniechanie postępowania prowadzonego przeciwko członkowi rodziny jednego z wyższych rangą policjantów. Nagradzanie dwóch stróżów prawa za udział w akcji przeciwpowodziowej, choć – jak twierdzą autorzy listu – w rzeczywistości byli oni wówczas w domach i nie brali udziału w akcji.

Policjanci z garnizonu jeleniogórskiego nie chcą komentować sprawy. Najpewniej zostanie ona skierowana do rozpoznania, jako doniesienie o przestępstwie, do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

Jak deklarują członkowie Komitetu Obrony Policjantów, który ma siedzibę w Szczecinie, jest to organizacja społeczna, która dba o dobre imię policji poprzez eliminację patologicznych zjawisk w jej szeregach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group