Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5858
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dom się sypie: remontu nie będzie

Wtorek, 24 marca 2009, 7:25
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2009, 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dom się sypie: remontu nie będzie
Fot. Angela
Sporo szczęścia mieli lokatorzy budynku przy ulicy Sudeckiej 28, którym na schody wejściowe spadł spory kawałek tynku ze ściany i roztrzaskał się o podłoże. Gdyby w tym czasie wychodził ktoś z domu mogłoby dojść do tragedii.

Jak mówią lokatorzy kamienicy, to nie pierwsze zgłoszenie o odpadającym tynku w kamienicy przy ul. Sudeckiej 28. Za każdym razem kiedy wychodzą z domu, z niepokojem spoglądają w górę. Od kilku lat tynk odpada tu po kawałku po obydwu stronach nieruchomości.

Wczoraj przed południem kolejny spory element odpadł od muru od podwórka. Na miejsce wezwano straż miejską, która zabezpieczyła teren taśmą i o zagrożeniu poinformowała zarządcę ZGL „Południe”.

– Przekazaliśmy majstrowi zlecenie zbicia odparzonego tynku i zabezpieczymy pozostałych fragmentów budynku – mówi Karolina Bubin, starszy inspektor ds. technicznych ZGL „Południe” w Jeleniej Górze. – Jeśli nie uda nam się całego tynku usunąć od razu, pracownicy będą kontynuować działania z pomocą podnośnika w następnym dniu.

Pracownicy ZGL-u „Południe” nie mają jednak dobrych wieści dla lokatorów, którzy nie mogą liczyć w najbliższym czasie na gruntowny remont swojej kamienicy. Brakuje na to pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group