Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8150
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dom Pogodnej Jesieni będzie samodzielny i nie tylko dla starszych

Czwartek, 22 września 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angela
Od 1 stycznia 2012 roku Dom Pogodnej Jesieni przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze przestanie podlegać pod Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i zostanie przekształcony jednostkę budżetową zyskując w ten sposób autonomię i samodzielność.

Ma to umożliwić placówce m.in. swobodniejsze sięganie po unijne pieniądze. W budynku powstaną też pokoje dla ofiar przemocy w rodzinie.

Obecnie miasto przygotowuje projekty uchwał w tym temacie, które niebawem trafią pod obrady radnych.
– Dom Pogodnej Jesieni jest częścią Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Chcemy jednak by ta placówka była samodzielna. Jest to dom bardzo dobrze wyposażony, w tym roku dalej kontynuujemy doposażenie wielu pokoi. Brak samodzielności i osobowości prawnej utrudnia jednak podejmowanie różnych działań, szczególnie realizowanie projektów miękkich. Przygotowaliśmy projekt uchwał i jesteśmy już gotowi do tych zmian – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Wkrótce ma się natomiast rozpocząć remont pomieszczeń byłej kotłowni Domu Pogodnej Jesieni, gdzie jeszcze w tym roku schronienie na maksymalnie trzy miesiące będzie mogło znaleźć osiem osób, ofiar przemocy w rodzinie.
– W Jeleniej Górze takiego ośrodka nie było, a jest ono bardzo potrzebne. Dotychczas takie osoby musiały być przewożone do placówek w innych miejscowościach. Docelowo powstanie tu również zespół interdyscyplinarny, który udzieli ofiarom przemocy zarówno pomocy prawnej, jak i doraźnej – podkreśla wiceszefowa miasta.

Pomieszczenia te mają być też wykorzystane do chwilowego zamieszkania dla osób przewlekle chorych, które nie mogą same pozostać, a których rodziny muszą gdzieś pilnie wyjechać na krótki czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group