Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6903
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dom Boży dziełem mieszkańców Przesieki

Wtorek, 8 grudnia 2009, 14:56
Aktualizacja: 20:23
Autor: Ania
REGION: Dom Boży dziełem mieszkańców Przesieki
Fot. Ania
Dzisiaj rano zamontowano kopułę na wieży Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Przesiece. Choć budowa nie została zakończona, jeszcze w tym roku w świątyni zostanie odprawiona pasterka.

Pomysł wybudowania kaplicy zrodził się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Dla mieszkańców Przesieki to ważne, ponieważ w miejscowości tej nie ma żadnej innej świątyni. To wyłącznie społeczna inicjatywa, w którą zaangażowali się parafianie. Utworzyli Społeczny Komitet Budowy Kaplicy, którego celem jest m. in. zbieranie środków na jej budowę.

– Przedsięwzięcie to rozpoczęła jedna z nieżyjących już mieszkanek Przesieki. Budowa związana z pozyskaniem funduszy i dalszymi pracami trwa już około dziesięciu lat – mówi Marek Haliczko, przewodniczący SKBK, który nie ukrywał radości na widok montowanej dzisiaj kopuły.

Ksiądz Jacek Tokarz, proboszcz w parafii Świętej Trójcy w Podgórzynie co roku organizuje festyny, podczas których zbierane są pieniądze na budowę kaplicy. – Rozpoczęła się w 2004 roku. Osoby zaangażowane w to przedsięwzięcie włożyły mnóstwo wysiłku, żeby zgromadzić potrzebne fundusze. Prace budowlane potrwają jeszcze kilka lat. Całe wnętrze i tynki nie są jeszcze zrobione. Nie wstawiliśmy także okien. To wszystko będzie jeszcze sporo kosztowało – mówi kierownik budowy, Robert Balcerek.

W Wigilię Bożego Narodzenia mieszkańcy Przesieki będą mogli wziąć udział w Mszy Świętej Pasterskiej w zadaszonej już kaplicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group