Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8840
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dołożą kolejne miliony

Czwartek, 20 lutego 2020, 7:16
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2020, 10:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dołożą kolejne miliony
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry poinformował na konferencji prasowej, że zwróci się do Rady Miejskiej o zwiększenie środków finansowych na remontu alei Wojska Polskiego. Pozytywna decyzja radnych pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu – wyłonienie wykonawcy.

Czwarte podejście do przetargu na remont alei Wojska Polskiego może okazać się skuteczne - tym razem złożono dwie oferty, niewiele tańsze, niż poprzednie, ale Jerzy Łużniak jest zdeterminowany, aby rozstrzygnąć postępowanie. Tym razem oferty złożyły dwa konsorcja: Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kółkiem Rolniczym Siedlęcin (cena 13 376 648,52 zł) oraz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale po ostatniej poprawce do budżetu miasta zapewnione jest 8 mln zł. Jak widać, ciągle nie jest to kwota odpowiadająca oczekiwaniom wykonawców, a biorąc pod uwagę upływający czas i konieczność rozliczenia dotacji unijnych, prezydent chce, aby radni po raz kolejny dołożyli środki na to zadanie.

Zwrócę się do Rady Miejskiej o zwiększenie dofinansowania - aby Rada na najbliższej sesji to przegłosowała - mówił Jerzy Łużniak, przepraszając jednocześnie mieszkańców za utrudnienia w ruchu, jakie wystąpią w związku z remontem. - Będziemy musieli to przecierpieć, ale myślę, że jak ją uruchomimy z nowym: oświetleniem, drogami rowerowymi, małą architekturą - wszyscy będziemy zadowoleni - dodał prezydent miasta.

Jak przyznają władze miasta, część drzew trzeba będzie wyciąć (chore i znajdujące się w pasie drogowym), jednak będą nowe nasadzenia. Wcześniej spółka Wodnik prowadziła w tym rejonie prace związane z wodociągami i kanalizacją, były też prace związane z wymianą gazociągu i energetyki, więc można już się zająć remontem ulicy.

Co ciekawe, remont nie dotyczy całej alei Wojska Polskiego, tylko od skrzyżowania z ul. 1 Maja i Kochanowskiego do okolic skrzyżowania z ulicą Matejki, ale prezydent miasta zapewnia, że pozostały odcinek (do skrzyżowania z ul. Wolności) jest w planach na kolejne lata.

Resztę zrobimy z budżetu miasta Jelenia Góra. Będę chciał, aby to było w przyszłym roku - deklaruje J. Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

12
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
8%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
31
61%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1154
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group