Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2710
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dolny Śląsk górą!

Piątek, 20 października 2017, 11:39
Autor: Paweł Guszała
Region: Dolny Śląsk górą!
Fot. Paweł Guszała
W ostatnim czasie ukazało się nowe opracowanie Eurostatu, czyli Europejskiego Urzędu Statystycznego. Można w nim przeczytać o świetnym wyniku naszego województwa. Wedle jednego z rankingów Dolny Śląsk może pochwalić się największą dynamiką wzrostu wskaźnika zatrudnienia wśród europejskich regionów.

Dane zostały zaprezentowane 10 października w Brukseli na XV Europejskim Tygodniu Miast i Regionów. Dolny Śląsk najlepiej wypadł pod względem wzrostu wskaźnika zatrudnienia spośród 276 unijnych regionów. W latach 2006 – 2016 wynik naszego województwa był rekordowy w skali całej wspólnoty. Wyniósł 12,5% przy średniej europejskiej 2,2%.

- Jest to ranking, który mówi o powstaniu nowych miejsc pracy w ostatnich 10 latach. Pod tym względem jesteśmy niekwestionowanym liderem. Jest to efekt prac samorządów wszystkich szczebli, uczelni, biznesu oraz dobrej współpracy z rządem. To wszystko ma wpływ na rozwój Dolnego Śląska – przekonuje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

W europejskiej czołówce znalazło się również województwo pomorskie oraz Berlin. W obu regionach wzrost poziomu zatrudnienia wyniósł 12,2%. Najgorzej w zestawieniu wypadły regiony Grecji (Kreta spadek zatrudnienia o 12 pkt proc.), Hiszpanii oraz Włoch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group