Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9760
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dolny Śląsk bliżej w sieci

Poniedziałek, 15 lutego 2021, 6:02
Autor: WAC
Region: Dolny Śląsk bliżej w sieci
Fot. UMWD
To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, przy stworzeniu której siły połączyły Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Samorząd Województwa Dolnośląskiego i miasto Wrocław. Dzięki ich współpracy powstał portal www.dolnyslask.travel.pl, który ma ułatwić odkrywanie walorów turystycznych Dolnego Śląska.

Na stronie internetowej umieszczone zostały propozycje pakietów turystycznych dla różnych zakątków województwa, które obejmują pobyt w hotelach i pensjonatach oraz dodatkowe atrakcje i wejściówki. Ponadto, w portalu funkcjonuje także sklep z pamiątkami, wydawnictwami, upominkami i biletami oraz zakładka „przyjedź”, gdzie znajdują się ciekawe informacje o wszystkich ważniejszych rejonach turystycznych Dolnego Śląska.

Przedsiębiorcy działający w branży turystycznej od wielu miesięcy są w niezwykle trudnej sytuacji – mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego. - Dla wielu z nich zamknięcie gospodarki oznaczało pozbawienie jedynego i całorocznego źródła utrzymania. Od miesięcy wspieraliśmy ich finansowo, a teraz, kiedy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, chcemy pomóc im wypromować swoją ofertę i dzięki temu przyciągnąć na Dolny Śląsk jak największą liczbę turystów. Zainteresowane współpracą podmioty gospodarcze zachęcam do kontaktu z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.

Przez portal www.dolnyslask.travel.pl pobyty rezerwuje się identycznie, jak w klasycznym biurze podróży. Touroperatorem jest tutaj Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Co ważne, oferta została zaprojektowana tak, aby umożliwić chętnym również zrealizowanie rządowego bonu turystycznego.

Miejscowości wypoczynkowe potrzebują naszego wsparcia – wyjaśnia Paweł Wybierała, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. - Czas powolnego odmrażania branży turystycznej to dobry moment, by wykorzystać wszelkie narzędzia do promocji wycieczek po Dolnym Śląsku. Jestem głęboko przekonany, że nowa platforma realnie wpłynie na wzrost liczby turystów w naszym regionie. Oferujemy gotowy produkt turystyczny, który uwzględnia noclegi i atrakcyjny program zwiedzania.
Przez portal dolnyslask.travel.pl kupić można zarówno produkty regionalne, jak na przykład cenione na całym świecie wyroby z ceramiki bolesławieckiej, a także różnego rodzaju wydawnictwa związane z regionem, przewodniki, upominki i bilety do wielu dolnośląskich atrakcji – mówi Patryk Wild, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. - Wszystkich ofert na stronie, łącznie z pakietami pobytowymi, mamy w tej chwili już ponad tysiąc. Jednak nie jest to zamknięta lista. Każdy dolnośląski przedsiębiorca działający w branży turystycznej może dołączyć do tego projektu, wystarczy skontaktować się z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i omówić szczegóły współpracy. A wszystkich zainteresowanych przyjazdem na Dolny Śląsk zapraszamy do odwiedzenia i poznawania regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

33
80%
Cieszy
2
5%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
737
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group