Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5522
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolnośląskie zuchy na wyprawie polarnej w Sosnówce

Wiadomości: Region
Piątek, 8 marca 2013, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 9 marca 2013, 9:32
Autor: Mea
Fot. Adrian Szczygieł
W Sosnówce odbyła się Wyprawa Polarna Zuchów. – W imprezie wzięło udział 390 zuchów z Dolnego Śląska, w tym 70 z Jeleniej Góry oraz 115 opiekunów i harcerzy z Karkonoskiego Hufca – powiedziała Anna Kamińska, komendantka IV Jeleniogórskiego Szczepu Harcerskiego „Enigma”. Organizatorem był Karkonoski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Jeleniej Górze.

Do Domu Wypoczynkowego „Lubuszanin” w Sosnówce przyjechały gromady zuchowe z Wrocławia, Polkowic, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Kamiennej Góry, Piechowic oraz Jeleniej Góry.

Wyprawa Polarna Zuchów jest imprezą cykliczną, która odbywa się co roku w marcu. - Zadaniem przewodnim zuchów było przekonanie Św. Mikołaja, że mimo niezwykle ciężkiej pracy, którą wykonuje, nie warto odchodzić na emeryturę – powiedziała Anna Kamińska.

Gromady Zuchowe zmagały się z zadaniami na 10 polach zabawowych, np. segregowały listy od dzieci do Mikołaja, szukały reniferów, strzelały z łuku, ubierały choinkę, tworzyły eliksir młodości, czy też uczyły się radosnych tańców, a wszystko po to, by ułatwić pracę Św. Mikołajowi.

Na poszczególnych polach zabawowych witali ich harcerze przebrani za elfy. - Był także czas na wypełnienie zgłodniałych brzuszków kiełbaską z ogniska i ciepłą herbatką. Na koniec imprezy zuchy puściły w powietrze ponad 100 balonów z najlepszymi życzeniami dla ludzi – podkreśliła komendantka.

- Dzięki organizacji takiej imprezy mogliśmy aktywnie spędzić czas na łonie natury i wspólnie pośpiewać harcerskie piosenki - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~uzi 8-03-2013 9:11
A ja pamiętam jak zuchy jeździły na Wyprawę Polarną do Jakuszyc... ale o było za innego komendanta chorągwi...
~ocet 8-03-2013 13:08
Sosnówka też fajna. Dobrze, że harcerstwo istnieje, za małe pieniądze zajmują się dzieciakami, które lepiej się integrują i nie sprawiają potem problemów wychowawczych, na które tak sie narzeka. Należy wspierać, też finansowo...na biwaki, obozy, lepsze namioty i program. Szkoda, że szkoły nie angażują się tak jak dawniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group