Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8004
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolnośląskie uzdrowiska łączą siły

Wiadomości: Region
Środa, 30 września 2020, 9:50
Aktualizacja: 9:53
Autor: UMWD
Fot. Biuro Prasowe UMWD
Wspólne działania w ramach klastra uzdrowiskowego, wysokie standardy oferowanych usług, a także liczne działania edukacyjne – te i wiele innych inicjatyw zapowiadają dolnośląskie uzdrowiska, które podpisały we wtorek (29.09) wspólną Deklarację Uzdrowiskową.

Porozumienie zakłada utworzenie Dolnośląskiego Klastra Uzdrowiskowego, którego nadrzędnym celem jest rozwijanie i pogłębianie wszechstronnej współpracy dla osiągnięcia wspólnych korzyści w obszarze lecznictwa uzdrowiskowego.

Przedstawiciele sektora uzdrowiskowego na Dolnym Śląsku zadeklarowali przystąpienie do klastra, w kramach którego deklarują wspólne prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, wypracowanie wspólnych standardów działania, a także wymianę wiedzy i rozwój kompetencji pracowników.

Wykorzystanie nowych szans, pojawiających się na rynku, wymaga od dolnośląskich uzdrowisk kreatywnych pomysłów, nowych technologii, a przede wszystkim zjednoczenia sił. Tworząc klaster chcemy zmienić dotychczasowe podejście. Uzdrowiska nie mogą być dla siebie konkurencją, powinny mówić jednym głosem i wspólnie wypracowywać strategie rozwoju dla całej branży – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

W inicjatywę zaangażowane są zarówno uzdrowiska samorządowe, jak i te z portfela KGHM TFI S.A. W ramach porozumienia spółki chcą zwracać uwagę na dobre praktyki w racjonalnym wykorzystywaniu surowców leczniczych, rozwój lecznictwa balneologicznego, edukację zdrowotną dla pacjentów oraz promowanie kurortów w Polsce i za granicą. Celem współpracy będzie także zwiększenie innowacyjności w zarządzaniu, tak aby podmioty uzdrowiskowe były jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku usług turystyki medycznej.

Wiele osób w Polsce zawdzięcza powrót do zdrowia dolnośląskim ośrodkom uzdrowiskowym, które zlokalizowane są w atrakcyjnych miejscach, blisko natury. Deklaracja uzdrowiskowa połączy potencjał wszystkich dolnośląskich spółek, aby wysoki potencjał zasobów naturalnych oraz kompetencje naszych pracowników były jak najlepiej wykorzystane – mówi dr Urszula Bąkowska–Morawska, wiceprezes Interferie S.A., inicjatorka projektu.

Działalność Dolnośląskiego Klastra Uzdrowiskowego to także konkretna idea. Uzdrowiska chcą przede wszystkim uświadomić pacjentom, społeczeństwu, że balneologia i lecznictwo uzdrowiskowe to dziedziny medycyny odgrywające kluczową rolę w leczeniu i zapobieganiu wielu schorzeniom.

Mamy zamiar zabiegać o uchwalenie potrzebnych przepisów prawnych, które optymalizowałyby działalność uzdrowisk. Chcemy występować z odpowiednimi postulatami i projektami przepisów, które rozwiążą bieżące problemy branży. Niezbędne będzie tu oczywiście dzielenie się wiedzą, doświadczeniami i umiejętnościami z ekspertami podczas warsztatów szkoleń i konferencji – mówi Zbigniew Hajłasz, prezes KGHM TFI S.A, do którego należy 5 dolnośląskich uzdrowisk.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
4
25%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Kleryk 1-10-2020 11:30
Czy w ramach optymalizacji kosztów straci pracę prezes Kulczycki lub prezes Łojek?
~Mieszkaniec cieplic 1-10-2020 13:57
Może wreszcie ktoś z uzdrowisk pomyśli choć trochę o mieszkańcach i zabezpieczy kuracjuszom parkingi gdyż obecnie wszystkie dostępne miejsca są skutecznie blokowane na okres 3 tygodni turnusów zdrowotnych. Jest to sytuacja nie do zaakceptowania
~Re-Dy-Ko 4-10-2020 15:53
do: ~Mieszkaniec cieplic (13:57)
Sprawę skierować do właściwych instytucji samorządowych odpowiedzialnych za kwestie drogowe i inne infrastrukturalne lub lepiej do jakiejś stacji tv (polsat, tvn), niech zrobią o tym materiał, sprawa ruszy z miejsca natychmiast
~Aktu 4-10-2020 19:43
do: ~Re-Dy-Ko (15:53)
To uzdrowisko ma zapewnić swoim gisciom parking jedr instytucja komercyjna a samorządową niech wykupi miejsca a nie tylko wsztscko zwala na miasto i niech sie zajmie obsluga tych kuracjuszy a nie łacha ze wszystkim na recepcji. Paragonu za zakup wycieczki widzial ktos zeby dali ?
~Re-Dy-Ko 4-10-2020 20:21
do: ~Aktu (19:43)
Co racja to racja, ale tym bardziej proponuję sprawę podesłać do tvnu lub polsatu, raz dwa i będzie po kłopocie, bo widać już tam całkiem gorze im się dzieje w tym śląskim zdroju
~Giris 1-10-2020 16:38
Ta pani ma marne wiadomosci na temat wod i lecznictwa. Nawet w Cieplicach nie potrafili zorganizowac czegos takiego jak nazwy kierunków do pawilonow i obslugi kuracjusza. I sie kuracjusze gubią przy przyjezdzie .I ta dziura miala byc inwestycja, ale jak to w pisie bywa ani jednej inwestycji ani jednej w Polsce. Kiedy wrócimy do normalności
~Re-Dy-Ko 4-10-2020 15:50
do: ~Giris (16:38)
No właśnie mówi o rzeczach wzniosłych, brnie w zaparte, a nie potrafiła zmienić obrazu tej podstawowej jednostki zdrojowej...to jak to z tą Panią jest?, wie ist eigentlich gewesen??
~Re-Dy-Ko 2-10-2020 19:07
Oooo...to Pani dr Bakowska-Morawska już nie pracuje w Cieplickim zdroju??...co to się dzieje...
~Gil 3-10-2020 22:11
do: ~Re-Dy-Ko (19:07)
A no nie wody te pania przerosły ale ma parcie na szkło to najważniejsze. Wole te ich pisowskie klastry niż maszty wydawane pieniadze w bloto. Boze zadluzyli Polskę i przerosli Gierka choc ten to chociaz zainwestowal a ci nic zero inwestycji
~Re-Dy-Ko 4-10-2020 12:30
do: ~Gil (22:11)
To fakt, tam nie jedna persona ma parcie na szkło...z tym akurat się zgadzam. Takie są efekty polaryzacji sceny politycznej (PO-PiS), no i przez te ostatnie 15 lat dali prawdziwy popis swoich politycznych możliwości...pamiętać tylko należy o tym też jak w tym okresie zmieniały się warunki gospodarcze i ekonomiczne i nałożyć to na siebie dla porównania...
~Re-Dy-Ko 4-10-2020 15:45
do: ~Gil (22:11)
Tak nawiasem mówiąc, klaster to od kilku już lat, zarówno taka bardzo ciekawa, jak i modna struktura organizacyjna na niwie łączenia sił i środków biznesowych mającą na celu maksymalizację zysków...pięknie to wszystko ubrane w słowa i szczytne motywacje, ale to tylko kolejna nadbudowa (w marksizmie, co ciekawe też mamy pojęcie nadbudowy) administracyjno-naukowa nad istniejącymi już organizmami zdrojowymi...pytanie tylko po co kolejny twór?, czy nie prościej i taniej działać na tym, co jest i modernizować to, dbając przy tym o byt pracowników i kuracjuszy...???
~Aktu 4-10-2020 19:47
do: ~Re-Dy-Ko (15:45)
Nie darady, bo ta pani znowu sie nie wykaże i ja przeniosa wyzej wiec niech cos udaje ze robi za tyle forsy. Dobrze ze juz nie jest w naszej szkole przewodniczaca
~Re-Dy-Ko 4-10-2020 20:26
do: ~Aktu (19:47)
Hmm, rozumiem, czyli widać z tego, że z tą Panią nie da się inaczej..."wybitna jednostka", że aż musi nieustannie awansować aż dojdzie do Parnasu...pytanie, co dalej?..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group