Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2987
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Dolnośląski Mityng Olimpiad Specjalnych

Piątek, 15 lutego 2019, 15:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Dolnośląski Mityng Olimpiad Specjalnych
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (14.02) na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbył się IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych. Na starcie zjawiło się ponad 100 osób z kilkunastu ośrodków naszego województwa.

Impreza odbyła się po raz dziewiąty i została organizowana przez klub "Promyk" w Wojcieszowie, który działa w ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w tej miejscowości. Zawody na Polanie Jakuszyckiej są kwalifikacjami do imprezy ogólnopolskiej i spośród 107 zgłoszonych zawodników z 13 klubów Dolnego Śląska. Gdy zostaną rozegrane zawody w pozostałych regionach, okaże się kto się zakwalifikował na szczebel krajowy.

Każda z ekip miała po kilku trenerów, byli też rodzice podopiecznych, pomoc medyczna, a w zabezpieczeniu trasy pomagali wolontariusze - uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz III gimnazjalnej z Wojcieszowa. Na początek odegrano hymn Olimpiad Specjalnych, przywitano uczestników i gości, a następnie przystąpiono do rywalizacji, choć jak podkreślali organizatorzy - wyniki nie były tu najważniejsze, lecz sam udział. Do wyboru było 5 konkurencji: bieg na 50 metrów, 100 metrów, 500 metrów, 1000 metrów, a także wyścig na rakietach śnieżnych.

W tym roku zima nam sprzyja, więc nauczyciele wychowania fizycznego zrobili trasę wokół naszego parku i dzieci trenowały przy ośrodku - powiedziała Iwona Jancik, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie. - Narciarstwo jest taką perełką, jeżeli chodzi o sport i olimpiady specjalne - dodała dyrektorka, która podkreślała, że każdy startujący jest zwycięzcą - dostaje medal i nagrodę.

Do mityngu zgłosiły się następujące kluby: Anna Legnickie Pole, Śnieżynki Szklarska Poręba, Podaj Rękę Kamienna Góra, Jemielna Ostrowina, Jeżyki Wałbrzych, Jeżyk Lwówek Śląski, Liczyrzepa Miłków, Razem Lubań, Niezłomni Wrocław, Olimpijczyk Bolesławiec, meta Wrocław, Radośni Dobroszyce oraz gospodarze, czyli Promyk Wojcieszów.

Dzięki temu, że było sporo śniegu mogliśmy trenować u nas, a przed startem odbyliśmy jeszcze trening na Polanie Jakuszyckiej - opowiadał o przygotowaniach do zawodów Jacek Engler, trener klubu Promyczek Wojcieszów, który był najliczniejszą grupą na imprezie i liczył 19 zawodników.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group