Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7941
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dolnośląski Festiwal Nauki

Sobota, 12 października 2019, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 15 października 2019, 10:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dolnośląski Festiwal Nauki
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami XXII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który od kilkunastu lat odbywa się nie tylko we Wrocławiu, ale również w wielu miastach naszego województwa, w tym w Jeleniej Górze. W dniach 10–11 października 2019 r. w wielu placówkach oświatowych odbywały wykłady i warsztaty.
Jesteśmy organizatorem DFN już kilkanaście lat. Co roku udaje się zgromadzić bardzo dobrych wykładowców oraz grono młodzieży, która chce ich słuchać - podkreślił Maciej Pawłowski, dyrektor Filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. - Gdyby nie regionalna edycja festiwalu, wiele z tych osób nie miałaby okazji posłuchać, czym zajmują się, co badają uczeni we Wrocławiu, jak wygląda wykład wielkiego uczonego. To pewna wartość, którą trudno przecenić - dodał M. Pawłowski.

Wykład inauguracyjny w cieplickiej placówce Politechniki poprowadził prof. dr hab. Jacek Cichoń, który odpowiedział na tytułowe pytanie "Co to jest abstrakcyjne myślenie?". Ponadto szereg wydarzeń odbywało się w innych jeleniogórskich placówkach - w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego oraz w filii Uniwersytetu Ekonomicznego. Wśród poruszanych tematów były: Materiałowe zagadki Dolnego Śląska, Jak zmienia się rynek pracy w XXI wieku?, Jak zobaczyć temperaturę?, Innowacyjne rozwiązania w logistyce, Tajemnice pieca hartowniczego, Meteory - goście z kosmosu, Sekrety gwiazd i Wielkiego Wybuchu, Genetyczny portret przestępcy, Genialni matematycy Szkoły Lwowskiej, Kosmetyczne hity i mity, i wiele innych.

Poza Wrocławiem i Jelenią Górą, Dolnośląski Festiwal Nauki gości również w Legnicy, Bolesławcu, Bystrzycy Kłodzkiej, Głogowie, Lubinie, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group