Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6509
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dołącz do „Aktywnych Mam w Karkonoszach”

Czwartek, 22 czerwca 2017, 7:21
Aktualizacja: Piątek, 23 czerwca 2017, 7:37
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Dołącz do „Aktywnych Mam w Karkonoszach”
Fot. Joanna
W Jeleniej Górze od dwóch miesięcy na Wzgórzu Kościuszki trenuje niezwykła grupa. „Aktywne Mamy w Karkonoszach” to panie, które na treningi zabierają swoje małe dzieci w wózkach i z nimi ćwiczą. Znalazły sposób, aby ich życie było nadal aktywne.

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka znika na pewien czas z życia towarzyskiego, zamykając się w domu. Tymczasem w Jeleniej Górze, od około dwóch miesięcy trenuje niezwykła grupa „Aktywnych Mam w Karkonoszach”.

Panie spotykają się na Wzgórzu Kościuszki, aby wspólnie trenować. Nie są to zwykłe ćwiczenia. Kobiety przychodzą na nie ze swoimi dziećmi w wózkach. – To nie jest to tylko trening. Jest to przede wszystkim czas kiedy mogą wyjść z domu, spotkać się z kobietami, które są w podobnej sytuacji. Panie rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami, przekazują sobie rady. Łączą je wspólne tematy. Zajęcia trwają 45 minut, jednak po ich zakończeniu nikt nie idzie od razu do domu. Kobiety, które wcześniej się nie znały nawiązały w grupie przyjaźnie i po zakończeniu treningu spędzają jeszcze godzinę lub dwie na rozmowie w parku lub idą na kawę – powiedziała nam pomysłodawczyni zajęć jak również autorka bloga „Matka Nie Mężatka” Marcjanna Ruszkowska.

Dla chcących macierzyństwo nie jest żadnym ograniczeniem. Panie na ćwiczenia dojeżdżają z różnych części miasta i jego okolic (Jelenia Góra – Zabobrze, Cieplice, Podgórzyn, Karpacz czy Szklarska Poręba). Zajęcia są tak zaplanowane, aby dzieci w wieku 1-2,5 lat nie nudziły się. Są biegi, spacer, zajęcia na matach, podczas których maluchy ćwiczą z matkami. Naśladują ćwiczenia, które wykonują kobiety, świetnie się przy tym bawią, otwierają się i budzi się w nich zainteresowanie sportem.

W zajęciach aktualnie biorą udział same kobiety, ale ojcowie również mogą dołączyć. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. W środy są prowadzone zajęcia z wózkami z trenerką Malwiną Łątką a, w piątki pilates z dzieckiem prowadzi Renata Zielińska. Raz w miesiącu odbywają się zajęcia z Aleksandrą Zelmak – fizjoterapeutką, która dojeżdża z Krakowa. Jest to fitness z dzieckiem, gdzie… maluch jest obciążeniem zamiast hantli.

Jeżeli jest deszczowa pogoda, salę udostępnia dla kobiet Fitness World. Oprócz ćwiczeń panie starają się organizować dodatkowe ciekawe wydarzenia, typu festyny lub inne atrakcyjne zajęcia, jak masaż „Shantala”. Na przykładzie grupy „Aktywnych Mam w Karkonoszach” widać, że macierzyństwo można spędzać w bardzo aktywny sposób. – Najważniejsze, aby się nie zamykać i nie wstydzić – dodała Marcjanna Ruszkowska.

Informacje o grupie można znaleźć na portalu społecznościowym Facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group