Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6941
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dokument, który zbliża. Na marginesie wielkiego świata

Sobota, 12 lutego 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:04
Autor: Coolazooch
JELENIA GÓRA: Dokument, który zbliża. Na marginesie wielkiego świata
Fot. Coolazooch
Wczoraj w Galerii pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się debiutancki wernisaż wystawy fotograficznej, której autorem jest Paweł Zasada.

Ten mieszkaniec Mysłakowic, student wrocławskiej „Afy”, od kilku lat zajmuje się fotografią i wiąże z nią swoją przyszłość zawodową. Prace zaprezentowane na wystawie przedstawiają głównie skromne sprawy z życia zwykłych ludzi, pozostające na marginesie wielkiego świata. Zdjęcia wykonane są w czerni i bieli. W świat fotografii Pawła Zasady zaprosiła Maria Szubart, opiekunka Galerii Pod Brązowym Jeleniem działającej przy Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wśród gości byli, między innymi, Wojciech Zawadzki, Wojciech Miatkowski oraz Krzysztof Kuczyński, znani twórcy fotografii z Jeleniej Góry.

Podziwiając prace tak obiecującego młodego dokumentalisty śmiało można stwierdzić, że taka fotografia jest niezwykle potrzebna, ponieważ „zbliża” zjawiska i wydarzenia znajdujące się blisko nas, a nie zawsze potrafimy je dostrzec. Dodajmy, że zdjęcia Pawła Zasady obrazujące czyszczenie wagonów kolejowych ze sprejowych bohomazów wandali, można było niedawno temu oglądać na wygaszaczach monitorów w czytelni Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group