Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6282
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dokąd dojdzie nasz Koziołek Matołek?

Wtorek, 27 lipca 2010, 15:52
Aktualizacja: 17:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dokąd dojdzie nasz Koziołek Matołek?
Fot. TEJO
– Idzie, idzie nasz koziołek, idzie, idzie biedaczysko, po szerokim szukać świecie tego, co jest bardzo blisko – te słowa piosenki przewodniej zna każdy uczestnik „Lata w teatrze”, których ósmy dzień minął dziś w Zdrojowym Teatrze Animacji. Na pewno coraz bliżej jest premierowe przedstawienie spektaklu.

Dziś dziewczęta i chłopcy, a także instruktorzy, przekonali się do walorów smakowych świetnie przyrządzonego koziego sera. Dostali go wczoraj od Tomasza Borysławskiego z eko-gospodarstwa w Antoniowie. Nawet ci, którzy zarzekali, że nabiału nie lubią, musieli ulec zawartości półmisków.

Ser kozi w suszonych pomidorach, z papryką, z ziołami oraz w specjalnej zalewie z oleju winogronowego z oliwkami zadowolił nawet najbardziej wybredne podniebienia. Do tego smakowite pieczywo domowej roboty z pieców Małgorzaty Nauki i Lidii Lisowicz. No i słodkości – ciasta z okazji wczorajszych imienin Anny Skóry i Anny Nauki. Krótko: prawdziwa uczta!

W ósmym dniu warsztatów nie zabrakło też pracy. Wiadomo już, w jakich kostiumach wystąpią dzieci w spektaklu „W 45 minut dookoła Parku z Koziołkiem Matołkiem”. Będą to sielskie, białe stroje – jak z obrazów Chełmońskiego. Za budulec scenografii posłużą snopki siana.

Dziewczynki założą wianki uplecione z polnych kwiatów, a chłopcy – kapelusze. Dziś część młodych adeptów sceny miała okazję przymierzyć swój kostium. Instruktorzy – jak na próbie kostiumowej – oglądali i patrzyli, co tu jeszcze można zmienić.

Wyrazu nabiera też warsztatowa maskotka „Lata w teatrze”. To figura koziołka „wyrzeźbiona” z prętów, pokryta materią, którą dzieci pracowicie dziś oklejały. Jednym ten koziołek przypomina mrówkojada, innym – „Misia” z filmu Stanisława Barei. W założeniu to jednak koziołek, taki troszkę z przymrużeniem oka, na miarę „naszych czasów i możliwości”.

Dziś także odbyła się kolejna próba w muszli koncertowej, gdzie odbędzie się w niedzielę przedstawienie premierowe (w sobotę pokaz przedpremierowy) warsztatowej sztuki. Dzieci muszą oswoić się z przestrzenią. Widowisko musi też poznać Mariusz Czechowicz, który jest realizatorem dźwięku.

Wdzięczna i wpadająca w ucho melodia przedstawienia wniosła sporo ożywienia do rewitalizowanego Parku Zdrojowego. Próbujące w muszli dzieci oglądali turyści i kuracjusze. Warsztaty „Lato w teatrze” odwiedziła także Irena Kempisty, naczelniczka wydziału kultury i oświaty jeleniogórskiego urzędu.

Kolejne zmagania z Koziołkiem Matołkiem – jutro. W planach - konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy będą odpowiadały dzieci. Będzie też happening na placu Piastowskim, podczas którego każdy chętny zrobi sobie zdjęcie z bohaterem bajki Kornela Makuszyńskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group