Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6968
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DĄBROWICA: Dochodzą do siebie po tragedii w Dąbrowicy

Niedziela, 10 stycznia 2010, 17:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 stycznia 2010, 8:44
Autor: Ania
DĄBROWICA: Dochodzą do siebie po tragedii w Dąbrowicy
Fot. Ania
Jedna ciężko poparzona osoba i dwie inne z lżejszymi obrażeniami przebywają w szpitalu po nocnym pożarze, który – najprawdopodobniej – w wyniku wybuchu gazu ulatniającego się z butli, strawił wczoraj dach i piętro domu mieszkalnego nr 39 w Dąbrowicy. O wydarzeniu informowaliśmy w wieczornych doniesieniach.

Pozostali poszkodowani wciąż nie mogą się otrząsnąć po dramacie, który przeżyli wczoraj wieczorem. - Z domu wybiegł sąsiad. Prosił, żeby ratować jego żonę, bo była w najcięższym stanie. Robiłem, co mogłem, zacząłem nawet gasić ogień, ale w błyskawicznym tempie się rozprzestrzeniał – tak pierwsze chwile pożaru wspomina Józef Karpiński, mieszkaniec Dąbrowicy.

Akcja ratownicza nie była łatwa, ponieważ strażacy mieli problemem z dojazdem na miejsce pożaru. W sprawie tej pojawił się bowiem nowy wątek. Okazało się, że ze względu na fatalne warunki atmosferyczne mogli dojechać jedynie przez teren Fabryki Papieru. Mieszkańcy twierdzą, że konieczne było przecięcie kłódek od bram, które oddzielają teren fabryki od pozostałych posesji.

- Droga ta kiedyś była gminna. Teraz już sami nie wiemy do kogo należy. Interweniowaliśmy w tej sprawie w urzędzie gminy, ale nikt nam nie udzielił konkretnych informacji. Właściwie tylko nią można bez większych przeszkód dojechać do naszych domów – mówią mieszkańcy Dąbrowicy. Ewakuowani spędzili noc u sąsiadów i rodzin.

Strażacy także mieli kłopot z dotankowaniem pojazdów wodą, bowiem większość hydrantów w okolicy była przymarznięta. Po dogaszeniu pożaru znaleziono uszkodzoną butlę, która najpewniej przyczyniła się do zdarzenia. Dokładne przyczyny wybuchu ognia ustalą biegli z zakresu pożarnictwa. Sprawę bada też policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group