Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2736
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Docenione kino z Iranu, ale nie tylko

Środa, 25 lutego 2009, 8:29
Aktualizacja: 9:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Docenione kino z Iranu, ale nie tylko
Publiczność w dniu inauguracji festiwalu ZOOM Zbliżenia
Fot. TEJO
Nagrodę główną oraz laury za najlepszy film animowany przyznało jury zakończonego w niedzielę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Zoom Zbliżenia” filmowcom z Iranu. Wśród nagrodzonych filmów jest też propozycja z Hiszpanii.

Pięć tysięcy złotych, czyli Grand Prix, otrzymał Kaveh Ghahremany za film „My mom has a long shadow”. Główną nagrodę (dwa tysiące złotych) w swojej kategorii dostał także irański film animowany „Solitude” Mehrdad Sheikhan - poinformował Marek Oleksy z Osiedlowego Domu Kultury, organizatora imprezy.

Wśród nagrodzonych znalazły się także produkcje polskie: eksperymentalny film „The lock” Marka Straszaka, dokument „Mama, tata, Bóg i szatan” Pawła Jóźwiaka-Rodana, „Klej” Przemysława Filipowicza w kategorii „Made in Karkonosze”.

Za najlepszy film amatorski nagrodzono Agnieszkę Konarską („W tłumie”), a Barbarę Białowąs – za najlepszy film studencki „Moja nowa droga”.
Lucas Figueora z Hiszpanii dostał nagrodę za najlepszy film niezależny „Because there are things you never forget...” Evi Goldbrunner i Joachim Dollhopf z Niemiec to laureaci nagrody specjalnej za film „I don’t feel like dancing”. Publiczności najbardziej podobał się obraz “Dla ciebie i Ognia” w reżyserii Tomasza Zasady i Mateusza Jemioły.

Wytypowano także nominacje do nagrody OFFSKARY 2010. Najlepszym aktorem wybrano Michała Chołka za rolę w filmie „Dla ciebie i ognia”, a najlepszą aktorką – Małgorzatę Regent za udział w tym samym filmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group