Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3022
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dobrze nauczasz – więcej zarobisz

Czwartek, 31 stycznia 2008, 9:03
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Dobrze nauczasz – więcej zarobisz
Fot. Archiwum
Dwustu nauczycieli z Dolnego Śląska rozmawiało w środę z minister edukacji Katarzyną Hall. Czy efektem rozmów będą wyższe płace, poprawa wizerunku nauczyciela i inne rozłożenie wolnych dni w ciągu roku?

Na to pytanie stara się odpowiedzieć czwartkowa Polska Gazeta Wrocławska. Wspominając o wizycie pani minister w stolicy Dolnego Śląska, dziennik zauważa, że szefowa resortu edukacji zwróciła uwagę, iż nauczyciel postrzegany jest jako człowiek, który pracuje tylko 18 godzin w tygodniu, a przez resztę czasu odpoczywa.

Wiele osób tymczasem zapomina, że uczący mają znacznie więcej obowiązków, które nie są uściślone w siatce godzinowej. Dlatego minister zapowiedziała, że ustali, ile czasu nauczyciele spędzają na radach pedagogicznych, zajęciach pozalekcyjnych lub spotkaniach z rodzicami.

Czy będzie miało to wpływ na wyższe płace dla pedagogów? Ci, którzy najlepiej będą się wywiązywać ze swoich obowiązków – na pewno. To jednak tylko dążenie Ministerstwa Edukacji, które tę kwestię rozważy przy projektowaniu zmian.

Póki co nauczyciele, nie tylko na Dolnym Śląsku, będą zarabiali tyle samo, niezależnie od tego, jaki jest ich wkład w proces nauczania, czy są mniej lub bardziej lubiani i czy mają większe osiągnięcia na edukacyjnym polu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group