Bogatynia: Dobry występ orlików KKS Jelenia Góra

Piątek, 3 października 2008, 19:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2008, 15:45
Autor: JEN
Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze i KS Granica Bogatynia były organizatorami drugiej kolejki ligi orlików (zawodnicy z 1998 r. i młodsi). Na stadionie w Bogatyni rywalizowało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy czterozespołowe.

Zespoły występowały w ośmioosobowych składach, grały na połowie boiska dwa razy po 10 minut. W pojedynkach grupowych KKS Jelenia Góra przegrał z BKS Bolesławiec 0:1, zremisował z Piastem Zawidów 1:1 (bramka Szymon Statkowski) i wygrał z Nysą Zgorzelec 2:0 (bramki Fabio Prejetti i Łukasz Wierzbicki). Zdobycie 4 punktów dało jeleniogórzanom drugie miejsce w grupie i walkę o trzecie miejsce w turnieju.

W meczu finałowym ZSOiZ Gryfów Śląski pokonał Bolesławiec BKS Bobrzanie 1:0 i wygrał turniej.

W meczu o trzecie miejsce KKS Jelenia Góra pokonał UKS Pieńsk 2:0 ( bramki: Jakub Matuszewski i Benjamin Łyczak).