Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6450
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobry czas dla powiatu

Wiadomości: Powiat
Niedziela, 21 lipca 2019, 6:30
Aktualizacja: 6:31
Autor: WAC
Fot. WAC
Na temat niedawnego głosowania nad absolutorium dla Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego oraz wyzwań stojących przed samorządem powiatowym rozmawiamy ze starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim.

Grzegorz Kędziora: Jak pan odebrał jednogłośne poparcie dla Zarządu Powiatu udzielone podczas głosowań nad absolutorium i wotum zaufania?

Krzysztof Wiśniewski: Udzielenie Zarządowi Powiatu Jeleniogórskiego absolutorium i wotum zaufania to wynik bardzo dobrej współpracy zarówno wszystkich członków Zarządu, jak i opartego na partnerstwie współdziałania z przewodniczącym i radnymi Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Ocenie Rady podlegał Raport o stanie Powiatu za rok 2018 oraz sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu jeleniogórskiego za rok 2018. Wynika z tego, że głosowania obejmowały działania dwóch Zarządów rozdzielonych cezurą wyborów samorządowych. Osobiście cieszę się z wyniku głosowań, a przede wszystkim z wotum zaufania, co jest kredytem zaufania na przyszłość. Wsparty tym Zarząd skupia się w swojej pracy na rozwiązywaniu pilnych spraw naszego regionu. Staramy się też reagować błyskawicznie na rodzące się problemy. Stąd nasza decyzja o naprawie mostu w Siedlęcinie czy przyśpieszenie procedur i wyłonienie wykonawcy przebudowy drogi Radomierz - Janowice Wielkie. Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyła nas Rada Powiatu, równocześnie zdajemy sobie sprawę, że nadchodzący rok musi być czasem wytężonej i zgodnej pracy w celu potwierdzenia tej wysokiej oceny

Grzegorz Kędziora: Jakie są obecnie priorytety w pracy Zarządu Powiatu?

Krzysztof Wiśniewski: Działania Zarządu Powiatu skupiają się na zapewnieniu stabilnego rozwoju powiatu jeleniogórskiego we wszystkich realizowanych zadaniach i przydzielonych ustawami kompetencjach, poczynając od oświaty, poprzez pomoc społeczną, infrastrukturę komunikacyjną, dbałość o ochronę naszego środowiska przyrodniczego i walorów kulturowych czy wreszcie zapewnienia odpowiedniego zagospodarowania przestrzennego. Staramy się pamiętać o bezpieczeństwie mieszkańców i reagować w sytuacjach kryzysowych np. tych związanych z gospodarką odpadami. Dużą wagę przykładamy do pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł – zarówno rządowych, jak i wojewódzkich. Wspieramy też wszelkie działania, które uwzględniają fundusze unijne.
 
= Grzegorz Kędziora: Jakie najważniejsze zadania (w tym inwestycyjne) czekają w najbliższym czasie powiat?

Krzysztof Wiśniewski: Niewątpliwie jest to: bieżące utrzymanie dróg powiatowych, długo oczekiwana przebudowa drogi Radomierz – Janowice Wielkie i remont tej samej drogi na odcinku Strużnica - Gruszków - Kowary, remont mostu i przebudowa ul. Górnej w Siedlęcinie, budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i powiatowej w Mysłakowicach (przy stacji benzynowej BP), budowa ronda przy skrzyżowaniu dróg Mysłakowice - Miłków, realizacja inwestycji w DPS Miłków, przebudowa parkingu przy budynku starostwa przy ul. Jana Kochanowskiego, realizacja sprzedaży nieruchomości będących w zasobie Skarbu Państwa oraz Powiatu, współpraca z organizacjami pozarządowymi. Chcemy także jeszcze lepiej dostosować nasz urząd do potrzeb klientów. Stąd nasz nacisk na informatyzację i rozszerzenie możliwości elektronicznego obiegu dokumentów, np. przy czynnościach związanych z rejestracją pojazdu
czy wyrobieniem prawa jazdy.

Dziękuje za rozmowę

Twoja reakcja na artykuł?

15
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
5
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Marciusia 22-07-2019 9:26
A w gminie Podgórzyn, coś wybudują? Miało być dwa ronda w Podgórzynie koło szkoły i koło biedronki. Czemu to wszystko ucichło?.
~xiz 9-08-2019 14:57
do: ~Marciusia (9:26)
Pytaj się wójta Kalaty, który jeszcze rok temu chwalił się wielkimi inwestycjami.
~ 25-07-2019 13:57
Przecież masz hotel nad zalewem Sosnówka,mało?
~Gucia 29-07-2019 20:38
do: ~ (13:57)
Hotel to wybudował prywaciarz, który za grosze, od gminy wykupił grunty. Więc powiat nic tutaj wspołnego niema. Mam nadzieje że ktoś tam w powiecie myśli i droga nr 366 z Podgórzyna do Miłkowa będzie w końcu posiadać ścieżkę rowerową. Tam niemal po całości jest teren zabudowany a po bokach gmina na dziko sprzedaje tereny, nawet na pieszo niema jak przejsć/
~pff 3-08-2019 12:34
do: ~Gucia (20:38)
Droga rowerowa ??? Najpierw w ogóle jakakolwiek droga, bo 366 w przewazajacej części to standard mocno ukraiński.
~Ad Rem 27-07-2019 10:20
A Dolny Śląsk dostanie 80 mln mniej na drogi od tej oszukańczej szajki! Kampingowy nr 142 jak wam wychodzi kolaboracja z tymi szalbierzami?
~ppp 28-07-2019 14:16
Dziekujemy za remont drogi w Radomierz-Janowice
~KasiaKowary 29-07-2019 17:10
A co dla Kowar, mamy 2 radnych w powiecie, jeden nawet w zarządzie, to ich kolejna kadencja. Może by tak ścieżkę rowerową wybudować panowie? Dajcie coś z siebie, niech wasza kadencja przyniesie korzyść Kowarom! Tym razem mieszkańcy was rozliczą!!!!!!
~Jożin z bażin 1-08-2019 21:37
A co to znaczy - rozszerzenie możliwości elektronicznego obiegu dokumentów, np. przy czynnościach związanych z rejestracją pojazdu czy wyrobieniem prawa jazdy? Będziemy mieli elektroniczne dowody rejestracyjne i prawa jazdy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group