Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9954
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dobry czas dla powiatu

Niedziela, 21 lipca 2019, 6:30
Aktualizacja: 6:31
Autor: WAC
Powiat: Dobry czas dla powiatu
Fot. WAC
Na temat niedawnego głosowania nad absolutorium dla Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego oraz wyzwań stojących przed samorządem powiatowym rozmawiamy ze starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim.

Grzegorz Kędziora: Jak pan odebrał jednogłośne poparcie dla Zarządu Powiatu udzielone podczas głosowań nad absolutorium i wotum zaufania?

Krzysztof Wiśniewski: Udzielenie Zarządowi Powiatu Jeleniogórskiego absolutorium i wotum zaufania to wynik bardzo dobrej współpracy zarówno wszystkich członków Zarządu, jak i opartego na partnerstwie współdziałania z przewodniczącym i radnymi Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Ocenie Rady podlegał Raport o stanie Powiatu za rok 2018 oraz sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu jeleniogórskiego za rok 2018. Wynika z tego, że głosowania obejmowały działania dwóch Zarządów rozdzielonych cezurą wyborów samorządowych. Osobiście cieszę się z wyniku głosowań, a przede wszystkim z wotum zaufania, co jest kredytem zaufania na przyszłość. Wsparty tym Zarząd skupia się w swojej pracy na rozwiązywaniu pilnych spraw naszego regionu. Staramy się też reagować błyskawicznie na rodzące się problemy. Stąd nasza decyzja o naprawie mostu w Siedlęcinie czy przyśpieszenie procedur i wyłonienie wykonawcy przebudowy drogi Radomierz - Janowice Wielkie. Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyła nas Rada Powiatu, równocześnie zdajemy sobie sprawę, że nadchodzący rok musi być czasem wytężonej i zgodnej pracy w celu potwierdzenia tej wysokiej oceny

Grzegorz Kędziora: Jakie są obecnie priorytety w pracy Zarządu Powiatu?

Krzysztof Wiśniewski: Działania Zarządu Powiatu skupiają się na zapewnieniu stabilnego rozwoju powiatu jeleniogórskiego we wszystkich realizowanych zadaniach i przydzielonych ustawami kompetencjach, poczynając od oświaty, poprzez pomoc społeczną, infrastrukturę komunikacyjną, dbałość o ochronę naszego środowiska przyrodniczego i walorów kulturowych czy wreszcie zapewnienia odpowiedniego zagospodarowania przestrzennego. Staramy się pamiętać o bezpieczeństwie mieszkańców i reagować w sytuacjach kryzysowych np. tych związanych z gospodarką odpadami. Dużą wagę przykładamy do pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł – zarówno rządowych, jak i wojewódzkich. Wspieramy też wszelkie działania, które uwzględniają fundusze unijne.
 
= Grzegorz Kędziora: Jakie najważniejsze zadania (w tym inwestycyjne) czekają w najbliższym czasie powiat?

Krzysztof Wiśniewski: Niewątpliwie jest to: bieżące utrzymanie dróg powiatowych, długo oczekiwana przebudowa drogi Radomierz – Janowice Wielkie i remont tej samej drogi na odcinku Strużnica - Gruszków - Kowary, remont mostu i przebudowa ul. Górnej w Siedlęcinie, budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i powiatowej w Mysłakowicach (przy stacji benzynowej BP), budowa ronda przy skrzyżowaniu dróg Mysłakowice - Miłków, realizacja inwestycji w DPS Miłków, przebudowa parkingu przy budynku starostwa przy ul. Jana Kochanowskiego, realizacja sprzedaży nieruchomości będących w zasobie Skarbu Państwa oraz Powiatu, współpraca z organizacjami pozarządowymi. Chcemy także jeszcze lepiej dostosować nasz urząd do potrzeb klientów. Stąd nasz nacisk na informatyzację i rozszerzenie możliwości elektronicznego obiegu dokumentów, np. przy czynnościach związanych z rejestracją pojazdu
czy wyrobieniem prawa jazdy.

Dziękuje za rozmowę

Twoja reakcja na artykuł?

15
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
5
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group