Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8508
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobre wieści dla pogotowia

Niedziela, 19 kwietnia 2020, 12:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 6:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dobre wieści dla pogotowia
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Przeprowadzone testy na obecność koronawirusa wykonane u ponad 30 osób z personelu medycznego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze dały wyniki ujemne, wykluczając zakażenie koronawirusem. Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze działa i zabezpiecza zdrowie i życie mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej – poinformował Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
Również wynik testu dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia jest ujemny. Oznacza to, że Nikolaj Lambrinow zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego, uzgodnioną z Marszałkiem Województwa rozpoczyna pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej do 11 maja br. w celu prowadzenia szpitala i zwalczania pandemii Covid-19. W tym czasie obowiązki dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego pełnić będzie Barbara Kołtok, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych - powiedział M. Nowakowski.

Wykonanie testów i badanie pobranego materiału u personelu Pogotowia w Jeleniej Górze odbyło się dzięki bardzo sprawnej współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w Bolesławcu oraz z laboratorium medycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze testy wykonano u blisko 80 osób. Pozostałych wyników badań wykonywanych przez Sanepid spodziewamy się w najbliższym czasie - dodał rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

69
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
1
1%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group