Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 15728
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobre rady na długi weekend

Środa, 10 czerwca 2009, 13:05
Aktualizacja: 13:06
Autor: TEJO
Wzmożone działania policji mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów podczas nadchodzącego przedłużonego weekendu związanego z przypadającym jutro Bożym Ciałem. Stróże prawa sugerują też, jak zachować się, aby nie prowokować niepożądanych wydarzeń i zjawisk.

– Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Policjanci szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar , który ustawiony będzie na głównych ciągach komunikacyjnych. – Dlatego też apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę i zdjęcie nogi z gazu – przypomina policja.

Kto ma zamiar wyjechać z miasta, nie powinien pozostawić bez nadzoru i opieki swojego mienia. – Złodzieje w tych dniach nie będą świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe – zapowiada nadkom. E. Bagrowska. – Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group