Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5681
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Do Trutnova szynobusem i z przewodnikiem na cały dzień

Czwartek, 31 lipca 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Do Trutnova szynobusem i z przewodnikiem na cały dzień
Fot. TEJO
Chcesz pojechać na ciekawą wycieczkę do czeskiego Trutnova? W sierpniu taki wypad umożliwi jeleniogórski oddział PTTK wespół z starostwami lwóweckim i jeleniogórskim. W realizacji pomysłu partycypuje również miasto Jelenia Góra. Przewodnik sudecki Jerzy Bielecki będzie czekał na turystów chętnych do zwiedzenia czeskiego miasta w dniach 9, 16 i 24 sierpnia.

Odjazd szynobusem ze Lwówka Śląskiego o godz. 6.28, a z Jeleniej Góry o godz. 7.26. W stolicy Karkonoszy wsiada przewodnik. W Trutnovie zbiórka chętnych i spotkanie z przewodnikiem przy kasach biletowych.

– Po omówieniu planowanego spaceru idziemy do centrum miasta, gdzie zwiedzimy Muzeum Miejskie (wstęp 30 koron) i kościół Narodzenia NMP oraz rynek. Po pierwszej części zwiedzania nastąpi przerwa do godz. 13.30 na ewentualne zakupy i posiłek.

Po przerwie zwiedzanie miejsca byłej synagogi, parku miejskiego z pomnikami, (w tym pomnik legendarnego smoka trutnovskiego). – Stamtąd idziemy na górę Szybenik z pomnikiem marszałka Gablenza. Dalej idziemy na Jański Wierch, miejsce bitwy prusko-austriackiej z roku 1866 z cmentarzem wojennym. Następnie schodzimy do miasta. Odjazd do Jeleniej Góry o godz. 17.51. Na miejscu będziemy około godz. 20.00, a we Lwówku Śląskim o godz. 20.46 – poinformował Andrzej Mateusiak, szef PTTK.

Koszty przejazdów i wstępów: bilet normalny z Jeleniej Góry do Kralovca i z powrotem: 18 zł, z Kralovca do Turnova i z powrotem łącznie 36 koron.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group