Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13835
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Do Trutnova szynobusem i z przewodnikiem na cały dzień

Czwartek, 31 lipca 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Do Trutnova szynobusem i z przewodnikiem na cały dzień
Fot. TEJO
Chcesz pojechać na ciekawą wycieczkę do czeskiego Trutnova? W sierpniu taki wypad umożliwi jeleniogórski oddział PTTK wespół z starostwami lwóweckim i jeleniogórskim. W realizacji pomysłu partycypuje również miasto Jelenia Góra. Przewodnik sudecki Jerzy Bielecki będzie czekał na turystów chętnych do zwiedzenia czeskiego miasta w dniach 9, 16 i 24 sierpnia.

Odjazd szynobusem ze Lwówka Śląskiego o godz. 6.28, a z Jeleniej Góry o godz. 7.26. W stolicy Karkonoszy wsiada przewodnik. W Trutnovie zbiórka chętnych i spotkanie z przewodnikiem przy kasach biletowych.

– Po omówieniu planowanego spaceru idziemy do centrum miasta, gdzie zwiedzimy Muzeum Miejskie (wstęp 30 koron) i kościół Narodzenia NMP oraz rynek. Po pierwszej części zwiedzania nastąpi przerwa do godz. 13.30 na ewentualne zakupy i posiłek.

Po przerwie zwiedzanie miejsca byłej synagogi, parku miejskiego z pomnikami, (w tym pomnik legendarnego smoka trutnovskiego). – Stamtąd idziemy na górę Szybenik z pomnikiem marszałka Gablenza. Dalej idziemy na Jański Wierch, miejsce bitwy prusko-austriackiej z roku 1866 z cmentarzem wojennym. Następnie schodzimy do miasta. Odjazd do Jeleniej Góry o godz. 17.51. Na miejscu będziemy około godz. 20.00, a we Lwówku Śląskim o godz. 20.46 – poinformował Andrzej Mateusiak, szef PTTK.

Koszty przejazdów i wstępów: bilet normalny z Jeleniej Góry do Kralovca i z powrotem: 18 zł, z Kralovca do Turnova i z powrotem łącznie 36 koron.

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1139
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group