Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6663
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Do Pragi szybciej koleją, ale nie od nas

Piątek, 19 grudnia 2008, 9:49
Aktualizacja: 10:01
Autor: TEJO
REGION: Do Pragi szybciej koleją, ale nie od nas
Fot. ....
Z Jeleniej Góry do stolicy Republiki Czeskiej jest około 200 km, ale o dotarciu na Vaclavske Namesti pociągiem można tylko pomarzyć. Za to z Wrocławia pociąg do Pragi przyspieszył.

Doniosła o tym Polska Gazeta Wrocławska wspominając, że skład pospieszny jedzie teraz do stolicy Czech 6 godzin i 22 minuty. Stało się to możliwe po modernizacji 10-kilometrowego odcinka torowiska i budowie automatycznej nastawni. Wszystko kosztowało 100 milionów złotych.

To świetna wiadomość, ale nie dla potencjalnych pasażerów z Jeleniej Góry. Ci od wielu lat czekają na reaktywację Kolei Izerskiej, która umożliwiłaby dojazd do Pragi pociągiem z jeleniogórskiego dworca głównego.

Choć samorządowa spółka Koleje Dolnośląskie nie wyklucza przywrócenia ruchu na odcinku Szklarska Poręba Górna – Harrachov, to jednak nawet niepoprawni optymiści nie wierzą, że uda się to zrobić w nadchodzących latach. Tym bardziej, że w rozkładzie jazdy nie ujęto połączenia z Trutnovem, które latem i jesienią zdobyło wielką popularność.

Tymczasem Praga, choć nam bardzo bliska, jeśli chodzi o komunikację publiczną, jest trudno dostępna. Coraz więcej jeleniogórzan i mieszkańców regionu korzysta z praskiego lotniska lub planuje wypad do stolicy Czech na wycieczkę. Pozostają prywatne samochody lub skomplikowane przesiadki i strata wielu godzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group