Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6790
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Do pożaru pojadą nowiutkim wozem bojowym

Wtorek, 2 grudnia 2008, 8:44
Aktualizacja: 9:19
Autor: MK Lwówek Śląski Net
REGION: Do pożaru pojadą nowiutkim wozem bojowym
Fot. Lwówek Śląski Net
Lwóweccy strażacy cieszą się z błyszczącego nowością i bardzo nowoczesnego pojazdu gaśniczego. Stary skończył już 35 lat i pojedzie na… zasłużoną emeryturę. Nówkę przekazano mundurowym wczoraj.

SHD-25 bo taką nazwę nosi specjalistyczny samochód to pojazd z zamontowanym podestem ruchomym (podnośnik jak i drabina) wraz ze specjalnym koszem ratowniczym o maksymalnym wysięgu 25 m. Całość specjalistycznych urządzeń zamontowana jest na podwoziu marki MAN.

Pojazd został zakupiony przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej ze środków wynikających z ustawy z dnia 12 stycznia 2007 roku o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009”.

– W najbliższym okresie – tłumaczy rzecznik prasowy lwóweckich strażaków kpt. Leszek Telega – zostanie przeprowadzone szkolenie z zakresu obsługi pojazdu i po dopełnieniu wszystkich formalności (zarejestrowania pojazdu, oznakowania operacyjnego, dopuszczenie przez UDT) zakupiony pojazd zostanie wprowadzony do podziału bojowego.

Koszt nowego wozu to wydatek rzędu 950 tys zł. Ostatni tego typu pojazd jaki posiadają strażacy z Lwówka Śląskiego ma już blisko…35 lat i nie zawsze sprawdza się w akcjach pożarniczych a zasłużony wóz strażacki już dawno powinien odjechać na emeryturę.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group