Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3307
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Do pośredniaka przez gadu gadu

Środa, 19 grudnia 2007, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Do pośredniaka przez gadu gadu
Fot. Archiwum
Urzędy pracy mają być czynne przez siedem dni w tygodniu i same poinformują bezrobotnych o ofertach pracy. Będą też dostępne w Internecie, a urzędnicy będą mieli dyżury przy popularnych komunikatorach. Bezrobotni nie będą musieli osobiści nawiedzać tych instytucji.

O pomysłach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pisze środowa Polska Gazeta Wrocławska. Póki co urzędnicy w PUP–ach wysyłają bezrobotnych z kwitkiem i służą, między innymi, jako agenda do wypłacania pieniędzy z zasiłków.

To ma się zmienić. Urzędnicy mają dzwonić do petentów niczym telemarketerzy i informować o ofertach pracy. – Na tym nie koniec. Każdy będzie mógł skomunikować się z pośredniakiem przez internet. Urzędnicy w każdym momencie odpowiedzą na nurtujące nas pytania, np. za pośrednictwem komunikatora Gadu–Gadu. Takie wirtualne urzędy pracy mają być czynne siedem dni w tygodniu i przez okrągłą dobę – zaznacza PGWr.

Wynagrodzenie pracowników urzędów pracy szczebla wojewódzkiego i powiatowego kosztowało w tym roku budżet państwa 123 mln zł – czytamy. Ale pomysł ministerstwa już budzi sporo kontrowersji, bo nie każdy bezrobotny, zwłaszcza starszy i na terenach wiejskich, ma dostęp do Internetu. Nie bierze się też pod uwagę „sztucznego” bezrobocia wielu petentów PUP–ów, którzy rejestrują się tam, aby zachować świadczenia, ale pracują na czarno i nieźle zarabiają w innych krajach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group