Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4717
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do orkiestry serc dołączył Nowy Rynek

Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 14:04
Aktualizacja: Wtorek, 10 stycznia 2017, 14:40
Autor: NR/jel
Jelenia Góra: Do orkiestry serc dołączył Nowy Rynek
Fot. Użyczone/Nowy Rynek
Już 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Jeleniej Górze – jak zawsze – głośno i różnorodnie. Po raz pierwszy partnerem Finału została galeria handlowa Nowy Rynek. Na jakie atrakcje mogą liczyć jeleniogórzanie?

Tegoroczny Finał odbędzie się 15 stycznia. Celem zbiórki jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Po raz pierwszy partnerem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została jeleniogórska Galeria Nowy Rynek. Tego dnia w galerii handlowej pojawią się wolontariusze, a klienci będą mogli wesprzeć fundację.

- Sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie byłby możliwy bez wsparcia nas wszystkich. Jesteśmy dumni, że w tym roku Nowy Rynek może przyłączyć się do tej wyjątkowej w skali świata akcji. Bądźmy razem tego dnia. Zaczynamy o godzinie 12.00 – mówi Anna Szlaga, marketing manager Nowego Rynku, partnera 25. Finału WOŚP.

Wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy będą również elementem pierwszej tegorocznej Akademii Rynusia - cyklu bezpłatnych spotkań edukacyjno-rozrywkowych dla dzieci od trzeciego roku życia. Wolontariusze opowiedzą dzieciom o akcji, wyjaśnią na jaki cel zostaną przekazane środki, a także wytłumaczą, jak wygląda ich praca. Gościem specjalnym pierwszej tegorocznej Akademii Rynusia będzie również uwielbiany przez dzieci Minionek. W programie znajdzie się także bańkowe show.

Orkiestra zagra również w bliskim sąsiedztwie galerii handlowej - na Placu Ratuszowym. O godzinie 12.00 rozpocznie się Zimowy Piknik Rodzinny. W programie loteria fantowa, strzelnica ASG, turniej gier podwórkowych, miasteczko ruchu drogowego czy pokazy zumby. O 15.00 jeleniogórscy gitarzyści spróbują pobić rekord, a o 20.00 rozpocznie się tradycyjne światełko do nieba.

Nie zabraknie koncertów. W Jeleniogórskim Centrum Kultury zagrają: Trapeed, BulletRaid, Ziemia Zakazana, Jacek Szreniawa, Bow. Całość uzupełnią występy wokalne i taneczne. Pomiędzy występami na scenie odbywać się będą około 10 minutowe licytacje. W Centrum Kultury odbędą się również warsztaty muzyczno-artystyczne. Uczestnicy dowiedzą się też, jak udzielać pierwszej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group