Piątek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 12483
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sobota, 12 września 2020, 7:02
Aktualizacja: 9:53
Autor: WAC
Jelenia Góra: Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą
Fot. WAC
Przy drzwiach autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze pojawiły się naklejki z przekreśloną hulajnogą. Czy oznacza to, że wprowadzono zakaz przewożenia tych pojazdów w autobusach miejskiej spółki?

Jak tłumaczy rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca - treść naklejki jest nieco myląca, gdyż podróż z hulajnogą autobusem MZK nadal jest możliwa, jednak przy zachowaniu określonych zasad. Oznacza to, że wsiadając do autobusu z hulajnogą należy zadbać, aby była ona przewożona w sposób zgodny z "Regulaminem przewozu osób i bagażu ręcznego". Regulamin ten - między innymi - zabrania wnoszenia do autobusów przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla podróżnych, zagrażać bezpieczeństwu i porządkowi oraz stwarzać możliwość wyrządzenia szkody pasażerom lub kierowcy, a także przeszkadzać im i narażać na niewygody

Jako przewoźnik dopuszczamy przewóz hulajnóg (i takie informacje były od kilku lat udzielane na indywidualne pisemne bądź mailowe zapytania) jednakże pod pewnym warunkiem, a mianowicie po doprowadzeniu do stanu, aby hulajnoga spełniła definicję bagażu podręcznego - mówi Z. Rzońca. - Jest to możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy zostanie złożona, nie zajmuje dużo miejsca tj. nie więcej przestrzeni niż ta, którą pasażer ma do dyspozycji nad i pod miejscem, które zajmuje, nie utrudnia przejścia i nie przeszkadza pasażerom, jest trzymana przez pasażera w ręku lub na kolanach. Najlepiej, gdyby została spakowana do jakiegoś pokrowca. Również dopuszczalne jest jej umieszczenie pod siedzeniem pasażerskim, ale wówczas trzeba ją zabezpieczyć w taki sposób, aby uniemożliwić jej przemieszczenie się w pojeździe w warunkach gwałtownego hamowania.
Wiadomym jest, że rozróżnia się wiele rodzajów hulajnóg np.: wyczynowe, miejskie, z dużymi kołami, elektryczne - dodaje rzecznik MZK. - Niestety nie wszystkie posiadają możliwość złożenia ze względów konstrukcyjnych, a wówczas nie spełniają definicji bagażu podręcznego. W takiej sytuacji nie mogą zostać przewiezione autobusem komunikacji miejskiej przede wszystkim dlatego, że pojazdy miejskie nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń typu pasy bezpieczeństwa czy inne uchwyty, które umożliwiłyby unieruchomienie przewożonego przedmiotu.

Jak zapowiada Z. Rzońca - ciągu kilku dni obok drzwi autobusów pojawią się kolejne naklejki, przedstawiające złożoną hulajnogę, czyli wskazujące na zalecany sposób przewożenia tego pojazdu.

Twoja reakcja na artykuł?

53
59%
Cieszy
21
23%
Hahaha
4
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
4%
Złości
7
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
245
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
8%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group