Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5176
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do Lwówka jednak dojedziemy pociągiem

Sobota, 6 grudnia 2008, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Do Lwówka jednak dojedziemy pociągiem
Fot. Damian
Mieszkańcy regionu lwóweckiego odetchną z ulgą. Kolej nie zlikwiduje połączeń na tej trasie. Pociągi zostaną i dojadą aż do Zebrzydowej oraz Bolesławca.

Czarny scenariusz, o którym pisaliśmy, został zażegnany po rozmowach. Wątpliwości budziła niewiadoma dotycząca przewoźnika, który obsługiwałby kursy na tej linii, jednej z najpiękniejszych i cieszących się sporym zainteresowaniem pasażerów. W grę wchodziły Koleje Dolnośląskie (powstająca spółka finansowana przez samorząd) oraz PKP Przewozy Regionalne. Uzgodniono, że ten ostatni pozostanie zarządcą wspomnianej linii.

To dobra wiadomość dla lwówczan oraz wszystkich mieszkańców miejscowości, które znajdują się na tej trasie. Do niektórych z nich można łatwo dojechać tylko pociągiem.

Przypomnijmy, że nowy rozkład jazdy wchodzi w życie w niedzielę, 14 grudnia. Ale już w nadchodzący poniedziałek koleje podadzą go do wiadomości na stronach pkp.pr.pl , pkp.pl , rozklad-pkp.pl
Połączeń będzie więcej, a Jeleniej Górze przybędzie weekendowy ekspres Pogórze, którym będzie można dojechać do Warszawy. Będą też kursy pociągu do Białegostoku oraz wiele innych nowości.

Za informację dziękujemy panu Damianowi.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group