Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6803
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do kiedy pracodawca musi wystawić roczny PIT pracownikom?

Wtorek, 10 lutego 2015, 8:25
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
Jelenia Góra: Do kiedy pracodawca musi wystawić roczny PIT pracownikom?
Fot. Angela
Z takim pytaniem zadzwoniła do nas Czytelniczka Ewelina z Jeleniej Góry, która od swojego pracodawcy otrzymała dwie rozbieżne informacje. – Właściciel firmy twierdzi, że do końca marca br., a jego księgowa, że do końca lutego. Kto ma rację? – pyta nasza Czytelniczka. – Zależy mi na tym, by jak najszybciej otrzymać ten dokument, rozliczyć roczny PIT i złożyć do urzędu skarbowego, bo wiadomo, że szybciej dostanę wtedy zwrot nadpłaconego podatku – dodaje jeleniogórzanka.

Małgorzata Darol, kierownik referatu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze wyjaśnia, że termin przekazania PIT-u pracownikom przez pracodawców upływa 28 lutego br. Może on być wysłany pocztą lub zostać odebrany przez pracowników w dziale kadr danej firmy.

- W tej kwestii nic się nie zmieniło, podobnie jak w terminie złożenia PIT-u rocznego, który upływa 30 kwietnia br. – mówi Małgorzata Darol. – W przepisach zmieniała się tylko zasada przekazania przez pracodawców PIT-ów swoich pracowników do urzędów skarbowych. Przedsiębiorcy zatrudniający więcej niż pięciu pracowników mają obowiązek przekazania tych PIT-ów elektronicznie. Można to zrobić za pomocą e-deklaracji, deklaracji interaktywnej czy przez specjalną bramkę. Wszystkie te metody oraz to, kto z jakiego sposobu może skorzystać, są szczegółowo i bardzo dostępnie opisane na stronie Ministerstwa Finansów, a odnośnik do tej informacji znajduje się również na stronie internetowej jeleniogórskiego urzędu skarbowego – dodaje Małgorzata Darol.

Link do tych informacji to: http://us.jgora.pl/pl/moduleArticleBase/show/article_id/213).

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze przypominają również, że do 30 kwietnia musimy nie tylko złożyć swoją deklarację podatkową za rok 2014 w urzędzie skarbowym, ale także zapłacić podatek. W przeciwnym razie stanie się on zaległością, odo której będziemy musieli płacić odsetki. Nawet w przypadku, kiedy nie mamy niedopłaty, i nie złożymy PIT-u do 30 kwietnia, możemy zostać obarczeni odpowiedzialnością karną i zapłacić grzywnę.

- Najszybszą formą rozliczenia rocznego PIT-u jest złożenie go w formie elektronicznej, ponieważ wówczas szybciej trafia on do systemu i urząd ma możliwość szybszej wypłaty, ewentualnego nadpłaconego podatku– dodaje Małgorzata Darol.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group