Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 6156
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolków: Dni Kultury Rycerskiej w Bolkowie

Piątek, 24 czerwca 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Agrafka
Bolków: Dni Kultury Rycerskiej w Bolkowie
Fot. Organizatorzy
Już w najbliższy weekend (25 i 26 czerwca) na Zamku Bolków odbędą się Dni Kultury Rycerskiej. To świetna okazja by zapoznać się z dawnymi czasami, w tym: rzemiosłem, strojami, muzyką, czy tańcem.

W sobotę o 10.00 na Dziedzińcu Turniejowym otwarte zostaną kramy rzemieślnicze, które odkryją tajemnicę dawnego rzemiosła. O 14.45 oficjalnie otwarte zostaną Dni Kultury, po czym zespół „Castle Dreams” zagra koncert muzyki dawnej.

O 16.00 rozpoczną się pokazy Bractwa Rycerskiego Zamku i turniej kuszniczy dla publiczności, a już o 16.30 wystawiony zostanie spektakl historyczno-fantastyczny „Dawno, dawno temu” Teatru Rozrywki Trójkąt. O 18.00 odbędą się pokazy w wykonaniu Riteri Svateho Grala i Roty Pieszej von Massow. Na koniec swoje umiejętności zaprezentuje zespół tańca dawnego. Będą również gry i zabawy plebejskie z udziałem publiczności.

W niedzielę o 11.00 oficjalnie rozpocznie się drugi dzień z kulturą rycerską. Swoje umiejętności zaprezentują Rota Piesza von Massow oraz Bractwo Rycerskie Zamku Bolków. Po pokazach wystąpi zespół „Castle Dreams”. O 12.45 wystawiony będzie spektakl grupy „Terminus a quo”, po którym Riteri Svateho Grala z Ostrawy pokaże swoje umiejętności. Zespół muzyki dawnej „Cornu Cervi” zagra o 14.15, po czym wystawiony zostanie spektakl historyczno-fantastyczny „Dawno, dawno temu” Teatru Rozrywki Trójkąt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group