• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 18:11
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 4945
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dni Dziedzictwa w Dolinie Pałaców z Leonardem da Vinci

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Środa, 18 września 2013, 8:10
Aktualizacja: 8:17
Autor: Jolanta Czarnecka – Małek
Fot. Archiwum Szkoły
Pozornie jedno z drugim ma niewiele wspólnego, ale jednak… 40 uczestników wraz z opiekunami – pedagogami PSM I st. podsumowało swój dwutygodniowy wakacyjny pobyt na stażu w Lipsku, w ramach projektu Leonardo da Vinci, udanym koncertem w zabytkowej stodole przy Pałacu Bukowiec.

Organizatorem koncertu była Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów z dyrektorem – Grażyną Kolarzyk we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze i wicedyrektorem Wiesławą Tobiasz.

Okazją były obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Młodzi muzycy jeszcze raz (w Lipsku zagrali pięć koncertów) zaprezentowali – tym razem dla publiczności z powiatu Jelenia Góra – program, który opracowali podczas praktyki w Lipsku. Na koncert złożyły się utwory w wykonaniu chóru, zespołu perkusyjnego i zespołu smyczkowego.

Atrakcją koncertu był utwór „Afryka”, który uczestnicy skomponowali i zaaranżowali podczas lipskiego stażu.
Muzycznych prezentacji wysłuchała licznie zgromadzona publiczność, a wśród niej rodzice uczestników stażu. Należy zauważyć, że kilkoro rodziców odwiedziło swoje pociechy w Lipsku. Pokonali kilkaset kilometrów w ciągu jednego dnia, aby uczestniczyć w koncercie, który odbył się 8 sierpnia 2013, podczas Światowego Spotkania Młodzieży w Lipskim Ratuszu.

Koncert w Bukowcu, prowadzony przez Wiesławę Tobiasz, zakończył się uroczystym wręczeniem dokumentów Europass – Mobilność. Dokument podpisany przez przedstawicieli Domu Europejskiego w Lipsku, Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze, zatwierdzony przez Krajowe Centrum Europass, potwierdza nabyte w trakcie trwania stażu międzynarodowe kwalifikacje zawodowe.

Jak dotąd takim dokumentem może się poszczycić 160 uczestników stażu LdV z Jeleniej Góry i okolic, biorących udział w projektach organizowanych przez PSM I stopnia w Jeleniej Górze na przestrzeni lat 2009-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
167
Tak
69%
Nie
28%
Nie wiem
2%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group