• Sobota, 16 lutego 2019
  • Godz. 5:52
  • Imieniny: Daniela, Danuty, Julianny
  • Czytających: 1723
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dni Dziedzictwa w Dolinie Pałaców z Leonardem da Vinci

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Środa, 18 września 2013, 8:10
Aktualizacja: 8:17
Autor: Jolanta Czarnecka – Małek
Fot. Archiwum Szkoły
Pozornie jedno z drugim ma niewiele wspólnego, ale jednak… 40 uczestników wraz z opiekunami – pedagogami PSM I st. podsumowało swój dwutygodniowy wakacyjny pobyt na stażu w Lipsku, w ramach projektu Leonardo da Vinci, udanym koncertem w zabytkowej stodole przy Pałacu Bukowiec.

Organizatorem koncertu była Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów z dyrektorem – Grażyną Kolarzyk we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze i wicedyrektorem Wiesławą Tobiasz.

Okazją były obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Młodzi muzycy jeszcze raz (w Lipsku zagrali pięć koncertów) zaprezentowali – tym razem dla publiczności z powiatu Jelenia Góra – program, który opracowali podczas praktyki w Lipsku. Na koncert złożyły się utwory w wykonaniu chóru, zespołu perkusyjnego i zespołu smyczkowego.

Atrakcją koncertu był utwór „Afryka”, który uczestnicy skomponowali i zaaranżowali podczas lipskiego stażu.
Muzycznych prezentacji wysłuchała licznie zgromadzona publiczność, a wśród niej rodzice uczestników stażu. Należy zauważyć, że kilkoro rodziców odwiedziło swoje pociechy w Lipsku. Pokonali kilkaset kilometrów w ciągu jednego dnia, aby uczestniczyć w koncercie, który odbył się 8 sierpnia 2013, podczas Światowego Spotkania Młodzieży w Lipskim Ratuszu.

Koncert w Bukowcu, prowadzony przez Wiesławę Tobiasz, zakończył się uroczystym wręczeniem dokumentów Europass – Mobilność. Dokument podpisany przez przedstawicieli Domu Europejskiego w Lipsku, Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze, zatwierdzony przez Krajowe Centrum Europass, potwierdza nabyte w trakcie trwania stażu międzynarodowe kwalifikacje zawodowe.

Jak dotąd takim dokumentem może się poszczycić 160 uczestników stażu LdV z Jeleniej Góry i okolic, biorących udział w projektach organizowanych przez PSM I stopnia w Jeleniej Górze na przestrzeni lat 2009-2013.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
826
Tak, w każdej sytuacji
15%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
2%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 15.02.2019 r.  
Miej świadomość
Prehistoria – Odc.1 – Ardipitek – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Jak zagłosowali radni?  
Aktualności
Nabór do przedszkoli  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group