Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6346
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Długi weekend nie dla wszystkich długi

Sobota, 30 kwietnia 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Długi weekend nie dla wszystkich długi
Fot. TEJO
Mimo majówki, w nadchodzący poniedziałek (drugiego maja) urzędy będą otwarte w standardowych godzinach i bez żadnych zmian. Mieszkańcy załatwią swoje sprawy zarówno w urzędzie miasta, jak i na policji, na poczcie czy w sądzie.

Okazuje się, że długi majowy weekend nie dla wszystkich będzie taki długi. Poniedziałek miedzy świętami będzie bowiem dla wielu normalnym dniem pracy. W stałych godzinach pracować będą urzędy, choć wielu ich pracowników wykorzystuje w tym czasie przysługujące im wolne. Otwarte będzie też większość jeleniogórskich sklepów i kawiarni czy restauracji, dla których majowy weekend ma być jednym z najbardziej dochodowych weekendów w roku.

Jak w dni powszednie będą też pracowały ZUS i NFZ. Normalnie będą też jeździły autobusy MZK, w stałych godzinach będą otwarte poczty. Warto też dodać, że na 2 maja przypada ostatni dzień złożenia zeznania rocznego PIT do Urzędu Skarbowego. W związku z tym jak co roku przewidziane są dłuższe godziny urzędowania tej instytucji, do godziny 18.00.

Większych zakupów nie zrobimy tymczasem w niedzielę i we wtorek: w święta państwowe pracować będą tylko nieliczne placówki handlowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group