Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3989
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Długi weekend majowy pod lupą policji

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 18:12
Aktualizacja: 18:14
Autor: 112
Region: Długi weekend majowy pod lupą policji
Fot. Archiwum
W związku ze zbliżającym się długim weekendem, w dniach od 29 kwietnia do 4 maja, policja jeleniogórska prowadzić będzie działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby oraz drogę w kierunku Karpacza.

Funkcjonariusze, pełniący służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

Policja jeleniogórska apeluje też do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń warto poprosić sąsiadów, aby zwrócili uwagę na nie podczas nieobecności.

- Jeżeli jesteście państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym policję pod numerem 997 – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group