Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5802
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Długi łykend” w doborowej obsadzie

Środa, 13 listopada 2013, 8:25
Aktualizacja: 11:35
Autor: Elster
Jelenia Góra: „Długi łykend” w doborowej obsadzie
Fot. Organizator
18 listopada (w poniedziałek) o godz. 19.00 na deskach Teatru im. Norwida wystawiony zostanie gościnny spektakl „Długi łykend” pióra Norma Fostera, w reżyserii Piotra Dąbrowskiego i Julii Wacławik–Dąbrowskiej, w wykonaniu impresaryjnego Białostockiego Teatru Komedialnia.

Norm Foster („Old Love”, „Ostra jazda”, „Premiera”), najczęściej wystawiany dramaturg w historii Kanady, często porównany jest do amerykańskiego dramaturga Neila Simona („Bożyszcze kobiet”, „Dziwna para”, „Przez park na bosaka”, „Słoneczni chłopcy”, „Więzień drugiej alei”, „Zagubieni w Yonkers”).

Sztukę „Długi łykend” z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od lat mieszkający w Kanadzie, gdzie ukończył studia reżyserskie.

Bohaterami są: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu, czyli dwie pary, które się kochają, przyjaźnią, nienawidzą i zazdroszczą jednocześnie. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami.

Na scenie wystąpią: Maja Barełkowska, Katarzyna Walter, Piotr Cyrwus oraz Wojciech Wysocki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group