Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7226
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Długi Dom z XVI w. wkroczył w nowoczesność

Środa, 1 kwietnia 2015, 7:18
Aktualizacja: Piątek, 3 kwietnia 2015, 8:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Długi Dom z XVI w. wkroczył w nowoczesność
Fot. Angela
Po 1,5–rocznej kompleksowej modernizacji najstarszego budynku Uzdrowiska Cieplice wczoraj (31.03) oficjalnie otwarto Długi Dom. W ramach inwestycji, która kosztowała około 14 mln zł, powstały 92 nowoczesne pokoje hotelowe, baza zabiegowa z szeroką ofertą, sala konferencyjna oraz klimatyzowana restauracja. To nie jedyny krok w nowoczesność cieplickiego uzdrowiska.

Uroczystość, na którą przybyło wielu ważnych gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa, urzędu, kultury, gospodarki, medycyny oraz zaprzyjaźnionych instytucji, poprowadził aktor Jacek Grondowy.

- Czuję się jak kawa w filiżance… bo nigdy nie byłem tak blisko „śmietanki”– żartował aktor rozpoczynając spotkanie.

Historię XVI-wiecznego obiektu przybliżył Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach, a obiekt poświecili: ksiądz prałat Józef Stec i ks. proboszcz Stefan Wojda.

Gratulując inwestycji prezydent miasta Marcin Zawiła wręczył władzom Uzdrowiska pamiątki i nawiązał do historycznej funkcji obiektu.

- Wiem, że przedsiębiorcy kierują się pewnymi słupkami i wynikami finansowymi, ale skoro cystersi w późnym średniowieczu doszli do wniosku, że obiekt o takim charakterze się sprawdzi, to tu nie ma co kombinować – mówił Marcin Zawiła.

Podstawowym założeniem nowoczesnego obiektu są bowiem zabiegi lecznicze. - W ofercie Długiego Domu są zabiegi z zakresu kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu leczniczego. Dodatkowo znajduje się tu strefa wellness z kompleksem saun. W czterokondygnacyjnym budynku jest również winda i pokoje w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. We wszystkich łazienkach oraz gabinetach zabiegowych wykorzystywana jest lecznicza woda termalna, z której słynie cieplicki zdrój – wymieniał Robert Moskwa z Uzdrowiska Cieplice.

Tak wysoki standard przygotowano z myślą o pełnopłatnych klientach. - Przyszłością uzdrowisk jest otwarcie się na klienta komercyjnego, dlatego też podejmując decyzję o inwestycji na terenie uzdrowiska zdecydowaliśmy się na budowę nowych miejsc uzdrowiskowych w wysokim standardzie, bo takie odpowiadają oczekiwaniom klientów - mówił Maciej Markowski, prezes Uzdrowiska Cieplice.

Jak zapowiadali przedstawiciele Uzdrowiska Cieplice, to nie koniec inwestycji. Za miesiąc do użytku oddane zostaną kolejne 42 nowoczesne pokoje w Pawilonie Edward i 36 miejsc w Domu Zdrojowym o takim samym standardzie. W planach są też remonty kolejnych obiektów oraz dalsza rozbudowa bazy uzdrowiskowo – hotelowej. Konkretów jednak jeszcze nie zdradzono.

Wczorajsze spotkanie muzycznie uświetniła Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej, a na zakończenie uroczystości zaproszono gości na poczęstunek i zwiedzanie obiektu.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group