Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5889
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Długa świeci przykładem

Wtorek, 12 stycznia 2010, 12:59
Aktualizacja: Środa, 13 stycznia 2010, 8:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Długa świeci przykładem
Fot. TEJO
Wiemy już, że z zimy lata nie zrobimy, ale możemy tak oczyścić nawierzchnię dróg, aby nikt sobie nie połamał kończyn. Przykład, że można, dało dziś MPGK w centrum Jeleniej Góry usuwając śnieg z ulicy Długiej i z części placu Ratuszowego oraz sprzed samego ratusza.

Na tę „operację” czekają jeszcze pozostałe trakty śródmieścia. Bo o ile z placu Ratuszowego można wyjść bez kłopotu, o tyle na ulicy Szkolnej już brnie się po kostki w śliskiej masie, która kiedyś była śniegiem. Podobnie jest na części reprezentacyjnej ulicy Konopnickiej. Nieco lepiej – na ulicy 1 Maja.

Fatalnie chodzi się po ulicy Bankowej i to tuż u progów Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. A że odśnieżyć można do samej kostki udowodniono przy pobliskim Banku Zachodnim. Tu przechodnie kroczą po suchym chodniku. O jego odśnieżeniu zupełnie zapomniano przy pobliskim Banku Ochrony Środowiska (zapewne po to, aby nie skazić środowiska solą).

Od samego rana w mieście usuwany jest także śnieg z dachów, zwłaszcza z płaskich budynków. Pełen kontener białego puchu zrzucony z dachu Filharmonii Dolnośląskiej wywieziono po godz. 12 z ulicy Piłsudskiego. Ekipy ZGL zrzucające potężne sople z gzymsów kamienic przy ulicy Mickiewicza zauważyliśmy przed godz. 13.

Miasto powoli, bardzo powoli otrząsa się z zimowego paraliżu. I trudno nie mieć wrażenia, że ostatecznie porządek zrobi… odwilż. Tyle że w prognozach póki co o niej ani słowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group