Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5182
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dług czynszowy spłacą pracą

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: RED
Mamy potwierdzenie, że odpracowanie zaległego czynszu mieszkaniowego NIE JEST PRZYCHODEM W SENSIE SKARBOWYM – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. To ważna wiadomość i dla miasta, i dla tych mieszkańców, którym skomplikowane warunki życiowe utrudniają płacenie należności za mieszkanie i popadli w długi. Będą bowiem mogli je odpracować.

– Jelenia Góra jest bodaj pierwszym miastem w Polsce, które na tyle uporczywie domagało się oficjalnej interpretacji prawnej ze strony służb skarbowych, że otrzymała ją a podana wyżej treść satysfakcjonuje władze samorządowe.

– Od początku kadencji chcieliśmy wdrożyć pomysł, żeby przynajmniej część rodzin mogła odpracować zaległy czynsz, wykonując różne prace, w tym – przy usługach komunalnych. Ostrzegano, że to może być złe rozwiązanie, bo trzeba – jak mówiono – wdrażać normalną procedurę wynagrodzeń, z wszystkimi obciążeniami, m.in. podatkowymi. Oznaczałoby to, że takim rodzinom się po prostu ten wysiłek nie opłaci, bo ich praca będzie miała znikomy wpływ na zmniejszenie długu ze względu na opodatkowanie płacy – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Jelenia Góra zabiegała o inną interpretację prawną uznając, że trzeba akurat do tej sprawy podejść wyjątkowo i stworzyć społeczną motywację (oraz możliwości), by ludzie, którzy zechcą zmniejszyć swój dług wobec miasta nie musieli odprowadzać nawet części dochodów tytułem podatków. – I to się udało – powiedział Marcin Zawiła. – Mamy taką interpretację prawną, jaką chcieliśmy uzyskać i po analizie szczegółów sprawy będziemy wdrażać procedurę możliwości „spłacania” zadłużeń własną pracą na rzecz miasta, kiedy tylko lokatorzy z długami będą tym zainteresowani.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
395
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group