Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8416
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dlaczego pierwszy milion nie wystarczy?

Czwartek, 19 stycznia 2017, 8:43
Aktualizacja: Piątek, 20 stycznia 2017, 8:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dlaczego pierwszy milion nie wystarczy?
Fot. Przemek Kaczałko
W auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze grupa studentów miała okazję dowiedzieć się, dlaczego pierwszy milion w życiu nie wystarczy. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Platinum Foundation.

Koszty życia przeciętnego młodego Polaka zaraz po studiach, są duże – planują zakup mieszkania, samochodu, podróże, ślub, a brakuje pieniędzy na to – mówił Paweł Gluza z Fundacji Platinum, podkreślając niski poziom edukacji finansowej w kraju. Takie zajęcia mają właśnie uświadomić młodym ludziom jakie są koszty życia, jako przykład podając wkład własny przy kredycie na mieszkanie, o którym nie każdy wie.

Zgromadzeni w auli KPSW mieli też okazję odróżnić cele od marzeń. - Przede wszystkim muszą zastanowić się czego tak naprawdę chcą – czy te cele są ich, czy są narzucone przez kogoś innego – mówił P. Gluza zwracając uwagę na potrzebę doskonalenia się i konsekwencji w działaniach. W ramach spotkania studenci wypełnili ankiety, które Fundacja Platinum zbiera w różnych miejscowościach, aby zbadać zachowania młodych Polaków z osobistymi finansami.

Jaka jest więc odpowiedź na tytułowe pytanie? - Pierwszy milion nie wystarczy, bo koszty jakie ponosimy w życiu są zdecydowanie większe – powiedział Paweł Gluza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group