Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8610
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dla wygody podróżnych

Wtorek, 2 lutego 2021, 8:01
Autor: WAC
Region: Dla wygody podróżnych
Fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach umowy wartej 5,5 mln zł do końca roku przebudują perony stacji Węgliniec. Prace te łączą się z przedsięwzięciem PKP S.A. obejmującym remont budynku dworca.

Wyższe i wygodniejsze perony ułatwią pasażerom wejście do pociągów, a nowe oświetlenie podniesie poziom bezpieczeństwo w rejonie stacji. Renowację przejdzie także konstrukcja kładki nad torami. Nowa pochylnia z kładki na teren ul. Kolejowej ułatwi dostęp do stacji. .

Dwa perony stacji Węgliniec /nr 1 i nr 3/ będą przebudowane i wyższe - informuje rzecznik prasowy PKP PLK S.A. Mirosław Siemieniec. - Łatwiejsze będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na peronach nr 2 i nr 4 wykonane zostaną zejścia, a odnowiony peron nr 6 będzie miał dojście z peronu nr 3. Stacja zostanie przygotowana do montażu systemu informacji pasażerskiej. Na peronach wykonana będzie kanalizacja dla przyszłej instalacji systemu i monitoringu.

W styczniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę dla zadania pn. „Przebudowa stacji Węgliniec” w ramach projektu „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach”. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w drugim kwartale br., a ich zakończenie przewidziane jest do końca roku. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków z budżetu państwa.

Twoja reakcja na artykuł?

29
81%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
409
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group