Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7695
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Dla uchodźców

Sobota, 19 marca 2022, 6:02
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Dla uchodźców
Fot. OSP Szklarska Poręba
Już ponad 650 uchodźców dotarło do Szklarskiej Poręby. Większość przebywa w domach wczasowych i pensjonatach wskazanych jako miejsca pobytu przez wojewodę. Reszta znalazła schronienie u osób prywatnych.

Dominują kobiety i dzieci. Przeważająca część z nich szuka pracy choćby dorywczej. Mężczyzn jest niewielu, najczęściej są to osoby starsze i schorowane. W akcję pomocy uchodźcom koordynowaną przez lokalny samorząd mocno zaangażowane są Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Do ich siedzib spływają dary przekazywane przez mieszkańców miasta.

Na początku wszystkie rzeczy trafiały do magazynu w naszej remizie - mówi prezes OSP Szklarska Poręba Marcin Wylęgała. - Było ich jednak na tyle dużo, że część musieliśmy przekazać MOKSiAL-owi. Obecnie w siedzibie OSP gromadzone są głównie artykuły spożywcze oraz produkty chemiczne. W bazie MOKSiAL na dworcu kolejowym Szklarska Poręba Górna znajdują się ubrania i artykuły dziecięce. Potrzebujący pomocy zgłaszają się w jedno z tych miejsc i odbierają potrzebne im rzeczy. W razie problemów dowozimy im je też w miejsce pobytu. Nadal czekamy na pomoc od darczyńców. Obecnie szczególnie potrzebne są artykuły szkolne, słodycze dla dzieci, medykamenty na przeziębienie dla dzieci, olejki, maści, syropy, środki przeciwbólowe dla dorosłych i przeciwgorączkowe dla dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

18
51%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
2
6%
Złości
10
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group