Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 7380
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dla odnowy wsi

Niedziela, 4 sierpnia 2019, 7:12
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 7:11
Autor: WAC
Region: Dla odnowy wsi
Fot. UMWD
W miniony piątek (2.08) w wieży widokowej w Radomierzu samorządowcy z 18 gmin z subregionu jeleniogórskiego odebrali z rąk marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego promesy przyznania środków na realizację projektów w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych.
To już 13 edycja konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi - mówi Cezary Przybylski marszałek województwa. - Zarząd Województwa w 2019 roku przeznaczył na ten konkurs 2,2 miliona złotych. Wnioski o dofinansowanie złożyły 94 gminy z całego województwa na łączną kwotę blisko 2,6 mln zł. Ostatecznie dofinansowanie uzyskało 79 gmin. Na realizację projektów związanych z utrzymaniem urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy w roku 2019 Zarząd Województwa przeznaczył 750 tys. zł.

Zadania realizowane w konkursie Odnowa Dolnośląskiej Wsi najczęściej dotyczą remontów świetlic wiejskich, obiektów sportowych, zagospodarowania terenów rekreacyjnych, budowy placów zabaw, itd.

Odnowa Dolnośląskiej Wsi cieszy się zainteresowaniem gmin od samego początku, czyli od 2008 roku – wyjaśnia Marek Obrębalski - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. - Wśród projektów przeważają dotyczące zagospodarowania miejsc rekreacyjno – sportowych, czyli budowy siłowni zewnętrznych, placów zabaw czy szatni przy boiskach sportowych, są też remonty świetlic wiejskich wraz z wyposażeniem

Wśród samorządowców, którzy odebrali promesy nie zabrakło wójtów gmin z powiatu jeleniogórskiego. Do Janowic Wielkich trafi prawie 30 tysięcy złotych na wykonanie nowej elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Sportowej, do Jeżowa Sudeckiego - 30 tysięcy złotych na remont budynku domu ludowego w Siedlęcinie, do Mysłakowic 30 tysięcy na budowę placu zabaw w Mysłakowicach i do Podgórzyna 23 tysiące 794 złote na zagospodarowanie terenu boiska i placu zabaw w Podgórzynie. Dodatkowo gmina Mysłakowice otrzymała blisko 30 tysięcy złotych na remonty przepustów.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
911
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group