Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6781
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dla maluchów – „Mali odkrywcy”

Czwartek, 6 maja 2010, 12:20
Aktualizacja: 16:08
Autor: GABI
Od września rozpoczyna działalność nowe Niepubliczne Przedszkole w Jeleniej Górze przy ulicy Wincentego Pola 27. Uczęszczać do niego będzie 36 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Dyrektorem nowej placówki jest Wanda Jasińska.

Ukończyła kierunki studiów pedagogicznych i artystycznych m.in. pedagogikę twórczości wizualnej. Zajmuję się także nowymi mediami. Jest bardzo wrażliwa na sztukę i otaczający świat. Ma wiele planów i pomysłów na działalność swojego przedszkola, które zamierza wprowadzić w życie.

Jakie cele postawiła sobie pani Wanda? Dla niej priorytetem są dzieci, które jako jedyne w swoim rodzaju twórcy mają czuć się w przedszkolu akceptowane i szczęśliwe. Poprzez swoje zainteresowania, oczekiwania będą przyczyniały się do budowania programu zajęć, w trakcie którego poprzez zabawę nauczą się wielu potrzebnych w życiu umiejętności.

Będą uczyły się pracować w grupie, rozwiązywać konflikty, radzić sobie z problemami i emocjami swoimi i innych. Wspólne wyjścia do teatru, zajęcia teatralne, taneczne przyczynią się do rozwijania wrażliwości i poszukiwania innego spędzania czasu wolnego z rodzicami, opiekunami. Wanda Jasińska zakłada, że rodzice i opiekunowie będą partnerami przedszkola.
˜
Organizatorka postawiła na młodych i twórczych nauczycieli, którzy są pełni zapału, ciepła i pomysłów do pracy z dziećmi. Bardzo ważna jest komunikacja i umiejętności z nią związane. Na stałe będzie zatrudniony logopeda, który pomoże w przypadku kłopotów z poprawną wymową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group