Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8787
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dla dolnośląskiej policji 55 nowych radiowozów

Niedziela, 5 stycznia 2020, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 stycznia 2020, 7:43
Autor: WAC
Region: Dla dolnośląskiej policji 55 nowych radiowozów
Fot. KWP
O 55 pojazdów wzbogaciło się wyposażenie dolnośląskiej Policji. Już wkrótce nowe radiowozy oznakowane i nieoznakowane pojawią się na drogach regionu.

Wszystkie auta zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Wśród nich znajdują się samochody, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz kryminalnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą się sprawdzały w trakcie realizacji konkretnych zadań - jak ambulans kryminalistyczny czy ambulans poczty specjalnej. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Nowe radiowozy to samochody marek: Mercedes, Volkswagen, Ford, Skoda, Toyota, Kia, Hyundai - zarówno furgony, jak i auta osobowe o pojemności od 1248 do 2755 cm sześć. Auta trafią do funkcjonariuszy różnych jednostek garnizonu dolnośląskiego. Samochody zostały zakupione częściowo w ramach dostaw centralnych, realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego. Całkowity koszt zakupionych pojazdów to ponad 8 milionów złotych.

Flota dolnośląskiej Policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowsze auta – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie Policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Twoja reakcja na artykuł?

32
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group