Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3915
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dla bezpieczeństwa tras biegowych

Środa, 2 stycznia 2013, 7:22
Aktualizacja: 7:23
Autor: UM Szklarska Poręba
Region: Dla bezpieczeństwa tras biegowych
Fot. szklraskaporeba.pl
W Ośrodku Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie–Jakuszycach wyznaczone zostały cztery stałe trasy narciarsko – biegowe, które będą przygotowywane (zależnie od warunków pogodowych) i utrzymywane. Do wyboru są dwie trasy łatwe i dwie trudne. Turyści będą mogli także skorzystać, na własną odpowiedzialność ze ścieżek turystyczno – biegowych. Ich przygotowanie, tak jak przygotowywanie tras Biegu Piastów będzie odbywało się przez cały sezon, a nie tylko na kilka dni przed wielkim marcowym bieganiem.

W pierwszej kolejności ratraki będą przygotowywały cztery oficjalne trasy biegowe a dopiero potem będą zajmować się ubijaniem śniegu na ścieżkach, po których prowadzą trasy XXXVII Biegu Piastów. Warto zauważyć, że w myśl ustawy o bezpieczeństwie w górach i na trasach narciarskich - trasą narciarską jest szlak o szerokości minimum trzech metrów, stąd ścieżki turystyczno-biegowe w Jakuszycach będą węższe, niż 3 metry. W związku z obowiązująca ustawą, w godzinach otwarcia ośrodka tj. od 8.30 do 15.30 stale dyżuruje dwuosobowy zespół ratowników narciarskich. Na trasach rozwieszono tablice informacyjne z numerami telefonów alarmowych, ale i tak warto wpisać je do swojego telefonu komórkowego , oby się nigdy nie przydały.

Gdzie szukać pomocy? Ratownik narciarski ONB Jakuszyce : 661 959 221, GOPR centrala: 985 lub 601 100 300, telefon alarmowy: 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group